Darbas užsienyje: apie ką vertėtų pagalvoti

Šiandien darbas užsienyje mūsų tautiečiams yra prieinamas gerokai lengviau. Jau kurį laiką žmonės nebejaučia jokių suvaržymų ir vadovaujasi kur kas liberalesniu požiūriu – tiek žvelgiant į juos supančią aplinką ir žmones, tiek ir į darbą bei karjeros galimybes. Todėl jei jus taip pat domina darbas užsienyje, turėtumėte pagalvoti apie keletą svarbių detalių, kurių pagalba galėsite lengviau pasiruošti permainoms ir apsiprasti svečioje šalyje.

Pasirinkite tinkamą darbdavį, kuriam jūs rūpite

Prieš išvykdami dirbti į užsienį, turėtumėte labai gerai pagalvoti apie savo būsimą darbą ir darbdavį. Turėtumėte pasistengti pasirinkti darbdavį, kuriam rūpi jo darbuotojai ir kuriems jis sukuria labai palankias darbo sąlygas. Geras darbdavys ne tik domėsis, kaip sekasi jo darbuotojams ir užtikrins savalaikį bei aukštą atlyginimą, tačiau taip pat padės pasirūpinti ir reikalingų dokumentų sutvarkymu, apgyvendinimu ir kt.

Supraskite kompanijos vidinę kultūrą

Skirtingose šalyse galioja skirtingi standartai. Tai paliečia ir vidinę kompanijų kultūrą. Kiekvienos šalies gyventojai pasižymi skirtingu charakteriu, mentalitetu ir gyvenimo būdu. Todėl atsižvelgiant į konkrečią šalį ir joje vyraujančias tradicijas, turėtumėte pasistengti išsiaiškinti ir suprasti, kokia yra konkrečios jūsų pasirinktos kompanijos vidinė kultūra. Tai turėtų padėti jums daug lengviau apsiprasti.

Žinokite, ką dirbsite ir išsiaiškinkite darbo sąlygas

Prieš iškeliaudami iš Lietuvos, turėtumėte aiškiai žinoti, kokį darbą jūs dirbsite užsienio šalyje ir kokios bus jūsų darbo sąlygos. Visa tai turėtų būti įtvirtinta su jumis sudaromoje darbo sutartyje. Darbo sutartyje šiuo atveju turėtų būti nurodytos ne tik darbuotojo pareigos, tačiau ir teisės. Todėl būkite tikri, kad jūsų darbo sutartis yra sudaryta tinkamai ir įsitikinkite, kad atitinkamos šalies įstatymai gina darbuotojus.

Pasidomėkite klausimais, susijusiais su banko sąskaita

Skirtingose šalyse galioja skirtingi įstatymai. Todėl prieš išvykdami dirbti į užsienį, išsiaiškinkite visas detales, susijusias su banko sąskaitos užsienio šalyje atidarymu. Vienose šalyse kitataučiams tai padaryti būna lengviau, o kitose tenka nukeliauti kur kas sudėtingesnį kelią. Tačiau jei jūs kreipsitės į darbą užsienyje siūlančias bendroves, šis klausimas turėtų būti išspręstas daug lengviau.

Užmegzkite naujas pažintis

Kiekvienas žmogus naujoje aplinkoje apsipranta skirtingai. Todėl jei jūs norite, kad tai padaryti jums būtų lengviau, nepraleiskite progos susipažinti su naujais žmonėmis. Ypač puiku, jei žmonės, su kuriais susipažinsite, būtų susiję su tam tikrais jums patinkančiais hobiais. Tai jus suvienytų ir padėtų tarpusavyje atrasti daugiau bendro. Jei užsienio šalyje jūs užmegsite naujas pažintis, jums bus ne tik lengviau apsiprasti, tačiau taip pat galėsite jaustis ramiau, jei nenumatytai tektų susidurti su įvairiais sunkumais.

Susipažinkite su vietine kultūra

Jei norite tapti „savais“ svečioje šalyje gyvenantiems žmonėms, turėtumėte nepraleisti progos pasidomėti vietine kultūra ir tuo, ką labiausiai mėgsta jūsų pasirinktos užsienio šalies gyventojai. Taip pat pasidomėkite populiariausiomis pramogomis ir supraskite, kur dažniausiai renkasi vietiniai gyventojai.

Pasiruoškite kalbos barjerui

Prieš išvykdami dirbti į užsienio šalį, pasistenkite bent šiek tiek pramokti pasirinktos užsienio šalies kalbą. Jums nebūtina tapti tikrais užsienio kalbos specialistais, tačiau žinoti bendrinius žodžius, kurie padėtų susikalbėti buitine kalba, būtų labai naudinga. Net jei jūs mokate anglų kalbą, tai tikrai nereiškia, kad užsienio šalyje kiekvienas žmogus ją mokės ir ja su dideliu malonumu kalbės. Jei jūs vietiniams gyventojams parodysite, kad stengiatės kalbėti jų kalba, pelnysite kur kas didesnį palankumą.