Kaip greičiau ir lengviau išieškoti skolą iš įmonės?

Skolos išieškojimas daugeliui mūsų asocijuojasi su ilgais teismų maratonais, išlaidomis ir begale streso. Taip, skolos išieškojimas priklauso nuo įvairių aplinkybių ir kartais šis procesas gali trukti net ne vienerius metus. Jei jums skolinga įmonė skolos susigrąžinimo eiga gali būti dar sudėtingesnė – skolų išieškojimas iš įmonių yra savitos specifikos procesas, reikalaujantis teisinių žinių ir patirties. Tad kaip greičiau ir lengviau išieškoti skolą iš įmonės? Štai keletas patarimų:

  • Ikiteisminis skolos išieškojimas

Skolos išieškojimas ne teisminiu būdu – tai greitesnis ir paprastesnis skolos išieškojimo variantas. Šiuo atveju kreipkitės į skolų išieškojimo įmonę, kuri teikia ikiteisminio skolų išieškojimo paslaugas. Dažniausiai  pakanka skolos išieškojimo įmonės veiksmų, kad skola būtų grąžinta. Šių bendrovių teisininkai, atsižvelgdami į konkrečią situaciją veda tiesioginį bendravimą su skolinga įmone, informuoja apie skolos negrąžinimo pasekmes, esant susitarimui tarp kreditoriaus ir skolininko, sudaro skolos grąžinimo dalimis grafiką bei koordinuoja įmokų eigą.

  • Greitesnis teisminis procesas

Jei vis dėlto ikiteisminis skolos išieškojimas neįmanomas, norėdami sutaupyti laiko ir lėšų į teismą kreipkitės supaprastinto proceso tvarka. Dažniausiai tai atliekama pateikiant ieškinį dokumentinio proceso tvarka. Šiuo atveju mokama pusės dydžio žyminio mokesčio suma, bei ieškinys nagrinėjamas be šalių dalyvavimo. Tiesa, šis paprastesnis teisminis skolos išieškojimo būdas gali būti taikomas tik tada, kai skolinga įmonė registruota Lietuvos Respublikoje.

Kartais kai kuriuos veiksmus, pavyzdžiui, ieškinio surašymą, prisiteisti skolą ketinantis asmuo nusprendžia atlikti savarankiškai. Tačiau jei neturite teisinio išsilavinimo ar bent jau nėra tekę kada nors susidurti su tokių dokumentų rašymu, geriau ši darbą patikėkite specialistams. Norint teisingai paruošti teisminius dokumentus reikia ne tik žinoti tikslias jų formas, reikalavimus, bet ir daugybę kitų niuansų.

Tikimės šie patarimai padės jums priimti teisingus sprendimus. Skolos išieškojimo procesas gali būti greitas ir lengvas, kai atliekami efektyvūs veiksmai, pasitelkiamos tinkamiausios priemonės, atsižvelgiant į konkrečią situaciją.