Kaip išsirinkti sklypą namui statyti?

Sklypo rinkimasis – jau gana nemažai išgvildenta tema, tačiau kad ir kiek buvo kalbėta, informacijos nebūna nei per daug, nei neaktualios. Taigi kokie svarbiausi kriterijai renkantis sklypą nuosavo namo statyboms? Net ir sklypai pardavimui turėtų būti įsigyjami ne atmestinai, o gerai apgalvojus visus „už“ ir „prieš“, antraip tik ilgam įšaldysite savo pinigus.

zeme

Dydis

Sklypo dydis – vienas svarbiausių dalykų, tad apgalvokite, ar sodinsite daržą, auginsite medelius, ar pakaks vejos ir kelių dekoratyvinių krūmelių? Statysite sūpynes, o gal reikės pavėsinės ir pramogų zonos vaikams? Norite garažo ir didelio namo? Jei statysite nedidelį dviaukštį namą, gali pakakti ir 6-10 arų sklypo, o jei norite tikrų tikriausios vilos su baseinais, sodais ir pirtimis, reikės ne mažesnio nei 15 a dydžio sklypo.

Sklypo vertė

Kuo sklypas arčiau miesto, tuo didesnė jo vertė. Brangiausi – didmiesčiuose esantys sklypai. Tad geriau mažesnis sklypas arčiau miesto, nei didelės plantacijos kažkur atokiai užmiestyje. Kas, kad kaina analogiška? Kasdienis važinėjimas po keliasdešimt kilometrų šiek tiek vargina. Anot ekspertų, didelė klaida, jei pigiame sklype statomas brangus namas – vėliau jį bus labai sunku parduoti. Idealu, jei sklypo kaina yra 20-30 proc. bendros namo statybų sąmatos vertės.

„Katei maiše“ ir spontaniškam elgesiui – ne!

Tikėtina, kad pats nesate sklypų ekspertas, mažai ką išmanote apie gruntą ir kitus techninius statybų dalykus. Taigi geriausia prieš perkant sklypą paprašyti eksperto konsultacijos. Radote sklypą neįtikėtinai maža, gerokai žemesne nei rinkos kaina? Nemanykite, stebuklų nebūna – veikiausiai skelbimo autorius nebus nurodęs tam tikrų su didesnėmis išlaidomis susijusių niuansų, pavyzdžiui, bus komplikuota nutiesti inžinierinius tinklus. Gal sklypas pigiai parduodamas dėl to, kad yra areštuotas?

Vertinkite visumą, o ne pavienius dalykus

Jei sklypas yra besiplečiančiame kvartale, jį greičiausiai verta pirkti – ledai jau pralaužti. Netoliese puikuojasi ir sklypai pardavimui? Bus lengviau įsivesti komunikacijas, greičiau bus nutiesiami keliai ir t. t. Ekspertai nerekomenduoja pirkti atokiai nuo kelio esančių sklypų, nes savo lėšomis gali tekti nutiesti kelią. O šiaip įvertinkite visumą ir atsakykite į klausimą, ar apie tokį sklypą svajojote.