KERAMIKOS MUZIEJUJE IKI PAVASARIO SUKSIS ŽIEDIMO STAKLĖS

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Keramikos muziejuje (adresas Rotušės a. 15, Kaunas) nuo vasario 6 dienos, šeštadienio, 12.00 valandos lankytojų lauks atviros žiedimo dirbtuvės.

Keramikos muziejus drauge su VDA KF keramikos katedra kviečia kauniečius išmėginti molio žiedimą. Jau šį savaitgalį jaunieji keramikai Jonas Nenortas ir Laurynas Stanevičius laukia dirbtuvių dalyvių, kad kartu įsuktų žiedimo karuselę. Žiedimo staklės suksis rotušės rūsyje visą vasarį. Dirbtuvėse svarbus ne tik įtraukiantis žiedimo procesas dalyviai taps miesto gavėmis keliaujančios meninės instaliacijos bendraautoriais.

Žiedimas
Žiedimas (organizatorių nuotr.)

Keramikos muziejuje galima sužinoti visą žiedimo istoriją pradedant viduramžiškomis kaunietiškomis pūstašonėmis puodynėmis ir baigiant rafinuotu šiuolaikiniu žiestu porcelianu iš Japonijos. Pastarosios parodos autorius japonų keramikos meistras Haruhiko Ito vertina žiedimą kaip meditacijos būdą, leidžiantį visomis juslėmis mėgautis žemės materija ir patirti čia pat vykstantį stebuklą iš niekur atsirandančią naują formą. Todėl kviečiame visus pasiilgusius tikrų potyrių pasigalynėti su materija, įsukti savo fantazijos ratą.

Vasario mėnuo taip pat yra paskutinė proga apžiūrėti tris šiuo metu Keramikos muziejuje vykstančias parodas. Visos jos plačiai atveria keramikos meno galimybes: molis čia virsta garsu, vaizdo projekcija, gyvenimo filosofija. Keramika būdama taip arti žmogaus kasdienybės, liečiama rankomis ir lūpomis gali tapti puikiu įrankiu pažinti skirtingoms pasaulėžiūroms ir kultūroms.

Užsiėmimai vyks vasario mėnesį: ketvirtadieniais 17.0019.00 val.; savaitgaliais 12.0016.00 val.

Registracija būtina didesnėms nei 8 žmonių grupėms tel. 8 37 22 94 75. Registracija vyksta I–V nuo 9.00 iki 16.00 valandos.

Įėjimas su muziejaus bilietu.

Maloniai kviečiame apsilankyti.