Kaip pastatyti patikimą aptvarą gyvuliams?

Tvora dideliems gyvūnams. Šiomis dienomis gyvūnai tapo dažnu pažeidėju daugelyje Lietuvos objektų. Taip yra dėl per didelės populiacijos šalyje, dėl kurios sumažėjo jų maisto atsargos. Užtvarai gyvuliams laikyti yra saugumo priemonė nuo jūsų turto ir aplinkinių žmonių, taip pat kad gyvūnai nepabėgtų ir liktų savo vietoje, taip pat kad būtų apsaugoti nuo svetimų laukinių gyvulių.

Kaip pastatyti patikimą aptvarą?

Pradėkite kasdami 6 colių pločio, 6 colių gylio tranšėją aplink sodo perimetrą. Taip gyvūnams bus sunkiau kasti po tvorą. Sumontuokite tvoros stulpus. Iškasti stulpų skyles kiekviename sodo kampe ir 4 pėdų intervalais tarp kiekvienos kampinės skylės. Į kiekvieną skylę įdėkite 7 pėdų apdorotus arba kedro tvoros stulpelius. Nors aplink kiekvieną skylę galima tiesiog užpildyti nešvarumus, geriausia aplink kiekvieną stulpelį užpilti paruošto betono mišinio, kad jis liktų vietoje. Įsitikinkite, kad kiekvienas stulpelis yra lygus, kai betonas stingsta. Naudodami segtukus, pritvirtinkite tvoros ritinio galą prie stulpelio šalia tos vietos, kur norėtumėte, kad būtų jūsų vartai. Pradėkite išvynioti tvorą ir prisekite ją prie tvoros, kai pasieksite kiekvienos pusės galą. Tvora neturi būti pakankamai įtempta, kad trauktų stulpus, tačiau ji neturėtų būti laisva išilgai tvoros linijos. Nupjaukite tvorą, kai pasieksite stulpą, kuriame bus vartai, ir pritvirtinkite jį vietoje.

Sodo vartai gali būti pagaminti iš likusių medžiagų ir 2x4s arba juos galima įsigyti iš vietinio sodo ar pastato tiekėjo. Jūsų sodo vartų montavimo procedūra priklausys nuo naudojamų vartų tipo. Prieš montuodami vartus įsitikinkite, kad stulpas, prie kurio jie tvirtinami, yra idealiai lygus. Taip pat dažnai verta vartų apačioje įrengti medžio gabalą, kuris neleis gyvūnams po jais kapstytis.