Kaip tinkamai prižiūrėti savo automobilį

Dažnas vairuotojas savo automobiliu nėra linkęs rūpintis tol, kol netenka susidurti su rimtais techniniais gedimais. Tačiau automobilio techninė priežiūra yra tolygi žmogaus sveikatai – jei automobilio technine būkle nėra reguliariai rūpinamasi, neilgai trukus galima susidurti su rimtais techniniais gedimais ir gerokai didesniais finansiniais nuostoliais. Todėl jei turite savo nuosavą automobilį, vertėtų atkreipti dėmesį į keletą naudingų patarimų, kuriais šiandien dalinasi ReidasOfficial.lt.

Reguliariai tikrinkite ir laiku keiskite variklio alyvą

Viena iš paprasčiausių užduočių, kurią atlikus galima reikšmingai prailginti savo automobilio tarnavimo laiką, yra optimalaus variklio alyvos lygio palaikymas. Todėl labai svarbu reguliariai patikrinti, koks yra alyvos lygis. Laimei, naujesnių gamybos metų transporto priemonėse fiziškai to daryti nereikia, nes apie variklio alyvos pokyčius informuoja automobilio kompiuteris.

Variklio alyvą yra rekomenduojama keisti kas 10 000 km arba kas dvejus metus, atsižvelgiant į tai, kas yra pasiekiama pirmiausiai. Tačiau reikia atminti, kad skiriasi naudojama alyva ir automobilių varikliai. Todėl reikėtų atsižvelgti į tai, ką rekomenduoja variklio gamintojas. Kai kuriems automobiliams gali būti rekomenduojama variklio alyvą keisti ir kas 20 000 ar net 30 000 km. Tačiau visais atvejais variklio alyva neturėtų būti keičiama rečiau nei kas 2 metus. Keičiant variklio alyvą patariama kartu pakeisti ir alyvos filtrą.

Automobilio filtrų keitimas

Jau buvo minėta, kaip dažnai turi būti keičiamas alyvos filtras. Tačiau taip pat svarbu nepamiršti ir apie kuro, oro ir salono filtrus, kurių tarnavimo laikas nėra amžinas.

Specialistai rekomenduoja automobilio kuro filtrą keisti kas 40 000-60 000 km. Tuo tarpu oro filtras taip pat turėtų būti pakeičiamas kaskart keičiant variklio alyvą, kadangi jis yra atsakingas už oro, kuris patenka į variklio vidaus degimo kamerą, valymą nuo įvairių nešvarumų, teršalų, dulkių ir kitų pašalinių medžiagų. Paprastai salono filtrą patariama keisti tokiu pačiu dažnumu kaip ir automobilio oro filtrą.

Tikrinkite padangų slėgį

Retas vairuotojas reguliariai tikrina savo automobilio padangų slėgį, tačiau netinkamas padangų slėgis gali sukelti labai daug įvairių problemų, tarp kurių yra ir prastesnis stabdymas, automobilio nestabilumas, didesnės kuro sąnaudos ir, žinoma, didesnė rizika susidurti su padangų prakiurimu. Taip pat ypatingai svarbu užtikrinti, kad būtų atliktas tinkamas ratų suvedimas. Tai padeda prailginti automobilio padangų tarnavimo laiką, kadangi tuomet padangos dėvisi tolygiai. Tikrinant automobilio padangų slėgį vertėtų atsižvelgti į gamintojo nustatytas rekomendacijas.

Atlikite reguliarią techninę apžiūrą

Jūsų automobilis autoservise turėtų apsilankyti ne tik prieš ruošiantis privalomajai automobilio techninei apžiūrai. Norint užtikrinti, kad automobilis visuomet būtų optimalios techninės būklės ir nekeltų pavojaus nei jums, nei kitiems eismo dalyviams, autoservise vertėtų apsilankyti bent kartą per pusmetį. Reguliari techninė apžiūra padės prailginti transporto priemonės tarnavimo laiką ir leis sumažinti eksploatacijai tenkančias išlaidas.

Reguliariai plaukite savo automobilį

Automobilio vidaus ir išorės švara – tai ne ką mažiau svarbūs veiksniai, kai yra kalbama apie tinkamą automobilio priežiūrą. Kasdien jūsų automobilis yra veikiamas drėgmės, ultravioletinių saulės spindulių, smogo, teršalų, vėjo, vandens ir daugybės kitų neigiamų aplinkos veiksnių. Visa tai gali neigiamai paveikti automobilio eksterjerą, ilgainiui pažeidžiant kėbulo dažus ir patį metalą. Jei pasirūpinsite, kad jūsų automobilis būtų reguliariai plaunamas, užtikrinsite jo puikią estetinę išvaizdą. Tą patį galima pasakyti ir apie savo automobilio salono priežiūrą, kuri padeda mėgautis didesniu komfortu ir kartu apsaugo salono filtrą nuo greitesnio užsikimšimo.

Taigi, jei vadovausitės šiais nesudėtingais, tačiau labai svarbiais patarimais, prailginsite savo transporto priemonės tarnavimo laiką ir išvengsite didesnių nepatogumų.