Ką naudinga žinoti prieš pasinaudojant masažo terapija

Ne paslaptis, kad masažas gali tapti labai veiksminga atpalaiduojančia ir nuraminančia natūralia priemone, kuri taip pat turi didžiulį teigiamą poveikį mūsų sveikatai ir bendrai savijautai. Tačiau ne kiekvienas žmogus yra mėgavęsis masažo teikiamais privalumais, todėl tuomet, kai nusprendžia pirmą kartą pasinaudoti masažo terapija, verta atkreipti dėmesį į keletą svarbių veiksnių.

Nepamirškite kvėpuoti

Ypač tais atvejais, kai masažo specialistais masažuoja labai įtemptas ir problemines kūno vietas, galite jaustis šiek tiek įsitempę ir galite norėti mažumėlę sulaikyti kvapą. Tačiau iš tikrųjų to daryti nereikėtų, kadangi priešingu atveju jūs užkirsite sau kelią pasimėgauti visais masažo privalumais. Labai svarbu viso masažo seanso metu giliai ir ramiai kvėpuoti, tokiu būdu užtikrinant, kad kraujyje būtų pakankamai deguonies ir lengviau atsipalaiduotų įsitempę raumenys.

Po masažo gerkite daug vandens

Labai svarbu po kiekvieno masažo seanso gerti pakankamai vandens. Panašiai kaip ir po treniruotės, jūsų raumeniniai audiniai masažo seanso metu gali prarasti vandenį. Todėl vartoti pakankamai skysčių po masažo yra ypatingai svarbu, tokiu būdu užtikrinant, kad neteks susidurti su dehidratacija. Tai taip pat padės formuoti sveikus raumeninius audinius ir lengviau pašalinti įvairias atliekas bei kitas kenksmingas medžiagas, kurios susidaro, kai raumenys atlieka savo darbą.

Treniruotėje apsilankykite prieš masažo seansą

Jei jūs jau numatėte savo būsimo masažo seanso datą ir laiką, tačiau tą pačią dieną jums taip pat nusimato ir treniruotė, turėtumėte į ją nukeliauti ne po masažo seanso, o prieš jį. Nors treniruotės metu treniruoti raumenys gali būti šiek tiek pavargę, tačiau jie turėtų būti puikiai apšilę būsimam masažui. Taigi, treniruotis po masažo nėra gera mintis, kadangi priešingu atveju labai tikėtina, kad bus pertempti raumenys ir jiems bus sukeltas gerokai didesnis stresas. Be to, jei jūs savo treniruotę planuosite po masažo seanso, galite būti pernelyg pavargę ir susidurti su fizinėmis traumomis arba tiesiog nebejausite pakankamos motyvacijos sportuoti, nes būsite per daug atsipalaidavę.

Jei vis dėlto jums nepavyks treniruotėje apsilankyti prieš masažo seansą, tačiau jums bus atliktas masažas, kurio metu bus veikiami gilesni audiniai (pvz., bus taikomas giliųjų audinių masažas), rekomenduojama būsimą treniruotę numatyti po masažo praėjus bent 12 – 24 val., kadangi tokio laiko atsistatymui turėtų pakakti. Minėto masažo atveju raumenų skaidulos gali būti patyrusios mikro įplyšimus (lygiai taip pat, kaip ir sunkios treniruotės metu), todėl raumenims reikės laiko atsigauti.

Registruojantis masažo seansui pasirinkite masažo rūšį

Nėra nieko blogiau, kaip palikti SPA centrą ar masažo saloną jaučiantis prastai. Nors masažuotojai yra savo srities profesionalai, kurie puikiai išmano savo darbą, jie nemoka skaityti minčių, todėl registruojantis masažo seansui visuomet yra naudinga informuoti apie konkrečią masažo rūšį, kurią jūs norėtumėte pasirinkti. Tokiu būdu jūs galėsite būti visiškai tikri, kad jums bus taikomas būtent toks masažas, kuris gali padėti pasiekti jūsų norimą rezultatą.

Pavyzdžiui, galbūt jūsų apatinė nugaros dalis yra labai įsitempusi? O gal jums ypatingai skauda pečius? Tokiu atveju jums galėtų veiksmingai pagelbėti giluminis masažas arba giliųjų audinių masažas. Tuo tarpu, jei jūs esate patyrę tam tikrą sportinę traumą ir siekiate greičiau atsistatyti, galite pasirinkti sportinį masažą. Taip pat atkreipkite dėmesį į skirtingų masažo rūšių seansų laiką, kuris taip pat gali skirtis. Pavyzdžiui, jei giluminis nugaros masažas gali trukti 40 min., tai pasirinkus giluminį viso kūno masažą masažo salone gali tekti praleisti ir 90 min.

Pagalvokite, koks laikas jums būtų tinkamiausias

Norint užsiregistruoti masažo seansui reikėtų pagalvoti ir apie laiką, kuris jums atrodytų tinkamiausias. Tam, kad laiką pasirinktumėte tinkamai, turėtumėte pagalvoti, kas jūsų situacijoje atrodo logiškiausia. Pavyzdžiui, kai kurie žmonės masažo pagalba pasijunta gerokai energingesni, todėl masažu nori pasinaudoti dienos pradžioje. Tuo tarpu kiti žmonės masažu nori pasimėgauti po sunkios ir streso kupinos darbo dienos, tokiu būdu lengviau atsipalaiduodami ir nusiramindami. Taigi, savo kūną jūs pažįstate kur kas geriau nei bet kuris gydytojas ar masažo specialistas, todėl pasikliaukite savo nuojauta!

Nepamirškite savo organizmo natūralių funkcijų

Akivaizdu, kad masažo metu yra veiksmingai atsipalaiduojama, tačiau masažas taip pat gali pagerinti ir jūsų virškinimą. Todėl jei masažo seanso metu jūs imate girdėti, kaip pradeda gurgti jūsų pilvas ir jūsų organizmas ima leisti pakankamai nemalonius garsus – neišsigąskite. Nors kai kurie žmonės tokiu atveju susigėsta, tačiau iš tikrųjų gėdytis visiškai nėra dėl ko. Masažuotojai yra patyrę savo srities profesionalai, todėl jie puikiai išmano žmogaus fiziologiją ir žino, kaip žmogaus organizmas gali reaguoti į skirtingas masažo technikas. Kaip bebūtų, jei vis dėlto jus visa tai neramina, prieš masažo seansą venkite valgyti daug skaidulų turinčių maisto produktų. Taip pat patariama prieš masažo seansą apsilankyti tualete ir prieš masažą vengti gerti daug skysčių.

Stenkitės prieš pat masažo seansą nevalgyti

Valgyti prieš pat masažo seansą tikrai nėra gera mintis, kadangi masažas, kaip jau buvo minėta, skatina virškinimą. Taigi, valgyti yra patariama po masažo. Tuo tarpu, jei masažas yra numatytas dienos metu arba vakare, reikėtų pasistengti pavalgyti iki masažo likus ne mažiau kaip dviem valandoms – ir tokiu atveju maistas neturėtų būti sunkus.

Kalbėkite su masažo specialistu

Nors iš pirmo žvilgsnio jums gali pasirodyti nejauku masažo seanso metu šios srities specialistui nurodyti, kur jis turėtų „spausti“ stipriau ar kurioje jūsų kūno vietoje jis turėtų apsistoti ilgiau, vis dėlto tai yra būtent tai, ko iš jūsų masažuotojas tikisi. Masažo seanso metu jūs jokiu būdu neturėtumėte drovėtis ar netgi baimintis kalbėti su savo masažuotoju. Jūs ne tik turite, tačiau ir privalote masažo specialistą informuoti apie savo pojūčius ir tai, kuriose vietose jūs jaučiate didesnį diskomfortą ar netgi skausmą. Tokiu būdu masažuotojas galės lengviau nustatyti pagrindines problemas ir jas išspręsti. Be to, tai padės masažo seansą paversti dar malonesniu ir veiksmingesniu.

Masažas neturėtų kelti skausmo

Manote, kad norint sulaukti paties geriausio rezultato visuomet reikia susitaikyti su šiokiu tokiu skausmu? Tačiau taip yra anaiptol ne visada. Nors masažo metu atliekant raumens tempimą ar bandant atpalaiduoti įsitempusį raumenį gali būti juntamas nežymus diskomfortas, atsipalaidavimas yra visa ko raktas. Jei masažuojant yra naudojama per daug jėgos, raumenys dar labiau įsitempia ir sukelia didesnį skausmą. Todėl labai svarbu masažo specialistą informuoti, jei imate jausti skausmą. Galite būti tikri, kad tai tikrai neįžeis masažuotojo ir neprivers jo pasijusti nepatogiai.

Vos vienas vizitas nėra labai veiksmingas pasirinkimas

Kai yra kalbama apie masažą, negalima pritaikyti taisyklės, jog „mažiau yra daugiau“. Nors vienas masažo seansas iš tikrųjų gali būti naudingas, didžiausios naudos galima tikėtis sulaukti bėgant laikui. Todėl masažo terapija turėtų būti vertinama kaip ilgalaikis geros savijautos instrumentas. Jei masažas taps jūsų rutinos dalimi ir pas masažo specialistą apsilankysite bent kartą per mėnesį ar kartą per šešias savaites, ilgainiui imsite jausti labai akivaizdžius teigiamus pokyčius.