KERAMIKOS MUZIEJAUS UŽDARYMUI – BURBULIUOJANČIO, ŠNYPŠČIANČIO IR VERDANČIO MOLIO REGINYS

Šių metų vasario 5 dieną, penktadienį, 17.00 valandą Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Keramikos muziejuje (adresas Rotušės a. 15, Kaunas) įvyks jaunosios kartos keramikės Ievos Bertašiūtės-Grosbahos parodos „Molio būsenos“ atidarymas.

Menininkę domina šios taip gerai pažįstamos medžiagos būvių įvairovė – molis gali būti sausas ir trapus, minkštas ir plastiškas, skystas ir kietas. Įdomūs ir procesai, kuriuos patiria molis, tradiciniai veiksmai, atliekami dirbant su juo: medžiagos ruošimas, formavimas, džiovinimas, degimas. Paroda „Molio būsenos“ nustebina naujai atrastomis šios medžiagos savybėmis ir netikėtu kūrybos procesu.

Ievos Bertašiūtės-Grosbahos paroda „Molio būsenos“
Ievos Bertašiūtės-Grosbahos paroda „Molio būsenos“

I. Bertašiūtė-Grosbaha molį formuoja ne rankomis ir ne specialiais instrumentais. Ji „žaidžia“ moliu, pasitelkdama elementarias, virtuvėje naudojamas medžiagas – aliejų, actą, sodą, cukrų, miltus ir kt. Esant tam tikroms sąlygoms, tai suteikia moliui dar nematytas, neįtikimas savybes ir būsenas. Toks molis burbuliuoja, šnypščia, kyla ir krenta žemyn, tarsi verda, proceso metu sudarydamas įvairiausias laikinas ir nepakartojamas figūras ir formas. Šis vyksmas yra filmuojamas, pagreitinamas ir pateikiamas videoprojekcijoje.

„Molio būsenos“ – tai atvira laboratorija, kurioje materija įvaldoma netikėtu būdu ir atrandamas naujas požiūris į formos kūrimą. Ši paroda dėmesinga procesui, o nuolatinio persiformavimo aktas tampa kertiniu – žaismingai, lengvai keistis ir stebinti. Tai tampa įkvepiančiu ženklu erdvių netenkančiam ir esminius pokyčius patiriančiam Keramikos muziejui.

Parodą galima pamatyti nuo 2016 02 05 iki 2016 02 28

Papildomą informaciją teikia: Keramikos muziejaus vadovė Auksė Petrulienė tel. 8 612 44 272

Maloniai kviečiame apsilankyti.