Kodėl bituminės čerpės yra tokios populiarios?

Projektuodami stogą, Jūs turite atsižvelgti į visą eilę svarbių aspektų: kokį konstrukcijos tipą ir kokią medžiagą rinktis, kad stogas būtų šiltas, atsparus vandeniui ir ilgai tarnautų. Egzistuoja daug įvairių stogų tipų: plokšti, nuožulnūs, įvairių formų (vienšlaičiai, daugiašlaičiai ir t.t.). Medžiaga, iš kurios gaminama stogo danga taip pat pasižymi didele įvairove: šiferis, mediena, metalas, keraminės ir bituminės čerpės.

Šiuo metu lankstumu pasižyminčios čerpės yra vienos populiariausių medžiagų, iš kurių gaminama stogo danga. Taip yra todėl, kad bituminės čerpės turi visas kitų stogo dangų geriausias savybes, kurias labiausiai vertina klientai – prieinama kaina, nepriekaištinga išvaizda ir ilgas eksploatavimo laikas. Ši stogo dangos rūšis puikiai tiks bet kokiam statiniui, su bituminėmis čerpėmis dengtu stogu nuostabiai atrodys tiek nedidelis sodo namelis, tiek prabangi vila. Tai šiuolaikiškiausia ir technologiškiausia stogo danga. Dėl šių priežasčių bitumines čerpes ekspertai vadina naujausios kartos medžiaga, nors išrasta ji buvo XIX amžiuje.

Stogo forma – tai architektūrinis sprendimas ir svarbus pastato dizaino elementas, todėl stogo dangą Bituminės čerpėsreikia rinktis, vadovaujantis atitinkamais kriterijais. Dabar yra plačiai naudojama įvairi čerpinė danga, tiek klasikinė keraminė, tiek betoninė ar bituminė. Visos šios dangos turi privalumų ir trūkumų, jų kaina taip pat stipriai skiriasi. Čerpiniai stogai atrodo nuostabiai, jie mums gali sietis su jaukumu ir šiluma ir priminti reto grožio europietiškų miestų stogus, ypač jei kalbame apie keramines čerpes, kuriomis Europoje stogai buvo dengiami nuo Senovės Romos laikų.

Minkštų čerpių danga geriausiai tiks įmantrių formų stogams, todėl galima įgyvendinti pačius drąsiausius sumanymus. Kupolai, bokšteliai, sudėtingi perėjimai, kurių neįmanoma padaryti, naudojant kietą stogo dangą, bus lengvai iškloti bituminėmis čerpėmis. Svarbus čerpių privalumas – garso izoliacija. Dėl šios stogo dangos namuose visada bus tylu ir ramu. Ši stogo danga sugers tiek lietaus, tiek vėjo garsus. Ji pasižymi patvarumu ir ilgaamžiškumu, tokia stogo danga tarnaus mažiausiai 50 metų. Medžiaga gali atlaikyti kritines temperatūras, todėl gali būti naudojama esant įvairioms klimato sąlygoms. Vienas didžiausių bituminių čerpių privalumas – lengvas montavimas.

Bituminė čerpinė danga taip pat turi itin mažą svorį, todėl nesudaro papildomos apkrovos konstrukcijai, pasižymi gera hidroizoliacija, ji nekenkia žmogui bei aplinkai ir yra nedegi. Žinoma, nemažiau svarbus yra kainos klausimas, kuris dažnai tampa pagrindiniu argumentu kai tenka rinktis statybinę medžiagą. Bituminė čerpė gali būti pačių įvairiausių formų: šešiakampė, stačiakampė, trikampė, apvali, banguota. Bituminių čerpių spalvų paletė taip pat yra labai plati. Gaminamos jos yra iš stiklo pluošto ir organinės celiuliozės. Visa tai sąlygoja bituminių čerpių populiarumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *