Kodėl SEO pagrindų reikia mokytis?

seo

Daba apie SEO mokoma labai paviršutiniškai įvairiose kolegijose. Dažniausiai kursų, susijusių su interneto rinkodara ir reklama bei puslapių kūrimu, metu. Nesumeluosime, jei pasakysime, kad tai rik kelios paskaitos, kurių metu mokoma tik bazinių dalykų. Deja, jų pritaikymas praktikoje yra komplikuotas, nes studentai realiai dirbti pradeda po 2-3 metų po SEO kurso, o per tą laiką daug kas jau būna pasikeitę. Jiems būtina atnaujinti žinias beveik visais atvejais. Taigi, oficialios aukštosios mokyklos su SEO ne itin glaudžiai bendradarbiauja. Lieka tik kita išeitis – mokytis patiems.

Nuo ko reiktų pradėti? Pirmiausia, aiškiai suvokti, kas yra SEO paslaugos. Visai neblogai jos yra aprašytos čia.

Štai kelios svarbiausios temos jūsų savarankiškoms studijoms:

  1. Vidinės nuorodos ir jų valdymas. Paieškokite informacijos apie vidinį SEO. Čia sužinosite, kaip padaryti geras nuorodas iš vieno savo svetainės puslapio į kitą.
  2. Atgalinės nuorodos. Labai svarbi mokslų dalis, nes čia sužinosite keletą svarbiausių būdų, kaip gauti atgalinių nuorodų mokamai ir nemokamai. Kaip atskirti, kurios nuorodos geros, o kurios ne. Taip pat sužinosite, su kokiais žodžiais reikia dėti nuorodas, kad jus Google vertintų geriausiai.
  3. SEO ir turinys. Gana sudėtingas dalykas, tačiau bazinius principus, kaip rašyti SEO tekstus, tikrai gausite. Jei nesate tekstų kūrėjas, bent žinosite, kaip suformuluoti užduotį rašytojui.
  4. SEO įrankiai. Kas yra Google Analytics, Google Webmaster Tools, Ahrefs, MOZ, SemRush ir t.t. Nuo šių įrankių priklauso kaip gausite dalį informacijos apie savo ir konkurentų puslapius.
  5. Raktažodžių analizė ir valdymas. Kaip žmonės jūsų ieško? Kokius žodžius ar frazes veda? Kokių neveda? Tai labai svarbu prieš darant bet kokią SEO kampaniją.

Penki svarbiausi SEO dalykai, apie kuriuos internete apstu informacijos. Aišku, yra ir lietuviškai, tačiau labai rekomenduojame atkreipti dėmesį į tokių straipsnių datas. Jei straipsnis senas, dalis informacijos gali būti pasenę ir nebenaudinga. Dėl to skaitykite tik naujausius 2017-2018 metų straipsnius. Senesni nelabai tinka.

Galima sudalyvauti ir forumuose, tačiau SEO specialistai nelabai linkę atskleisti savo amato gudrybių, tad konkrečių pasiūlymų nesitikėkite.

SEO nėra tikslusis mokslas, kur galima išmokti formules ir spręsti uždavinius su vienu ar keliais nežinomaisiais. Deja, tai labai dažnai besikeičiantis dalykas. Būtina domėti naujovėmis nuolatos.