5 masažo pistoleto privalumai

Masažo pistoleto pranašumai yra gana įspūdingi – sustiprintas imunitetas, raumenų atsigavimas, lankstumas ir sąnarių mobilumas. Masažo pistoletas yra rankinis prietaisas, veikiantis, pasitelkus vibracijos terapiją, imituojant terapeutų naudojamą techniką, kurioje jie greitai ir ritmingai judina rankas, stimuliuodami nervų galūnes tikslinėje srityje.

Masažo pistoletai gali padėti suveržus pečius, kaklą ar nugarą sėdint prie stalo, taip pat gali būti naudojami raumenims apšildyti prieš sporto salę arba atsigauti po treniruotės.

1. Skatina kraujo tekėjimą

Rankinio masažuoklio naudojimas padidina kraujo patekimo į tam tikrą vietą greitį, tikslinis raumuo gauna spartesnį šviežio kraujo tiekimą su didesniu deguonies ir maistinių medžiagų kiekiu, kurie yra būtini raumenų atsigavimui ir gijimui. Tai padeda sumažinti patinimą ir uždegimą, taip pat yra daugybė kitų privalumų.

2. Skatina limfodrenažinę sistemą

Rankinis masažuoklis gali padėti kūnui kovoti su infekcija, stiprindami limfinę sistemą, kuri yra atsakinga už imunitetą, kurio užduotis yra apsaugoti nuo ligų. Taip pat, limfinė sistema perkelia limfos skystį iš kūno audinių į kraują ir pašalina kūno atliekas bei toksinus.

Limfmazgiai veikia kaip filtras – iš esmės, jie yra organizmo „atliekų šalinimo taškai“. Jie sulaiko arba sunaikina viską, kas kenksminga, ko organizmui nereikia, išfiltruoja limfos skystį ir atliekas, tokias kaip pieno rūgštis ir deguonies prisotintas kraujas, kuriuos organizmas vėliau išstumia arba pašalina per prakaitą, šlapimą ar žarnyno judesius.

3. Didina raumenų lankstumą

Rankiniai masažuokliai gali sumažinti skausmą ir įtampą kūne, atpalaiduodamas įtampą ir skysčius giliai raumenyse, gerindamas audinių metabolizmą. Nustatyta, kad masažo pistoletai žymiai padidina pakaušio lankstumą.

4. Geresnis sąnarių paslankumas

Jei nuimate dalį raumenų įtampos arba padedate jam atsipalaiduoti, vėlesnė sąnario įtampa taip pat sumažėja. Masažo pistoletai veiksmingi gerinant šlaunies lankstumą, mažinant įtempimą ir ypač tinka keliams.

5. Skatina raumenų atsistatymą

Uždelstas raumenų skausmas – skausmas ar sustingimas, kurį patiriate po intensyvaus, naujo ar nepažįstamo pratimo. Tai įprastas pratimų šalutinis poveikis, paprastai patiriamas per daug apkraunant raumenis.

Naudodami rankinį masažo pistoletą, venkite kaulinių vietų ir sutelkite dėmesį į raumenis, judinandami prietaisą sukamaisiais būdais aukštyn ir žemyn arba kairėn ir dešinėn. Masažo pistoletą galima naudoti kiekvieną dieną, tačiau patariama jo nenaudoti ilgiau nei 10 minučių vienoje vietoje ir venkti jų, turintiems širdies stimuliatorių.