Scenos legendos Baba Sissoko ir Mighty Mo Rodgers vienoje scenoje

Šių metų rugpjūčio mėnesį Lietuvos klausytojai turės unikalią galimybę išgirsti dvi scenos legendas vienoje scenoje. Mighty Mo Rodgers mūsų šalyje lankysis antrą kartą ir vėl kvies visus pasinerti į klasikinį bliuzą. Praėjusiais metais sužavėjęs Lietuvos publiką, šią vasarą atlikėjas turi parengęs muzikinę staigmeną, draige su juo pasirodys žinomas world music atliėkjas Baba Sissoko – autentiškų Malio muzikinių tradicijų tęsėjas, eksperimentuojantis su džiazo, bliuzo, roko muzikos stiliais.

Mighty Mo Rodgers yra nepaprastai originalus dainininkas ir dainų tekstų autorius, eklektiškai ir be galo jausmingai apjungiantis savo gyvenimo patirtis unikaliame bliuzo muzikos pavidale. Nuo pat debiutinio albumo kupinas išgyvenimų bliuzas yra tarsi savotiška Mighty Mo Rodgers „raudų siena“, klausytojams paliekanti neišdildomą įspūdį. Šio pasaulinės klasės atlikėjo muzika yra tarsi šviežio oro gūsis bliuzo ir R&B muzikos pasaulyje, žaismingai sujungiantis socialinius komentarus su patraukliu šiuolaikišku skambesiu. Per 50 kūrybos metų Mighty Mo grojo su tokiomis muzikos žvaigždėmis kaip Sonny Terry, Brownie McGhee, Etta James. Šiais metais atlikėjas buvo pakviestas koncertuoti „Oskarų“ teikimo vakarėlyje.

Baba Sissoko ir Mighty Mo Rodgers

Mighty Mo Rodgers įrodo, kad bliuzas yra geriausia poezija, kokią turi juodaodžiai amerikiečiai. Dainų tekstuose atsispindinčios asmeniškos temos bei kasdienio gyvenimo tiesos žavi ir kviečia įdėmiau suklusti, ką mums pasakoja bliuzas. Iš pačių sielos gelmių sklindanti Mighty Mo Rodgers muzika geba niūriausias mintis ir patirtis pakeisti į daug šviesesnes emocijas.

Kartu su charizmatiškuoju bliuzmenu į sceną lips dainininkas ir multiinstrumentalistas Baba Sissoko – autentiškų Malio muzikinių tradicijų tęsėjas, eksperimentuojantis su džiazo, bliuzo, roko muzikos stiliais. Dar vadinamas žmogumi – orkestru, Baba Sissoko valdo septynis instrumentus (tamani, ngoni, balafonu, calabass, gitara, sildrum, kamelngoni ir kt.). Grojęs su Stingu, Habib Koite, Youssou N‘Dour, „Buena Vista Social Club“ ir kitomis muzikos žvaigždėmis, Baba Sissoko yra žinomas kaip vienas geriausių tradicinių Vakarų Afrikos „kalbančių būgnų“ (tamani) meistrų.

Rugpjūčio mėnesį šie 2 muzikos grandai susitiks vienoje scenoje Lietuvoje: Mighty Mo Rodgers – bliuzo muzikos legenda; Baba Sissoko – multiinsrtumentalistas, Vakarų Afrikos muzikos meistras ir bliuzo grupė iš Italijos.

Laukia įsimintinas, unikalus ir neeilinis koncertas.

Koncertus pristato LRT Kultūra:
Rugpjūčio 18 dieną, 19.00 valandą, Piano.lt terasa, Vilnius
Rugpjūčio 19 dieną, 19.00 valandą, LRT Opus terasa Ryšių kiemelis, Kaune

Video:

Daugiau informacijos: www.gmgyvai.lt