Kokias spalvas renkamės eksterjerui? Kokias detales pritaikyti?

Ryškios ir šiltos išorinių sienų spalvos kartais vadinamos saugiomis spalvomis ir puikiai tinka šeimos namo išorei. Populiariausios yra šviesiai geltonos, vanilės, smėlio ir grietinėlės. Gamintojų pateikta spalvų gama labai turtinga, kiekvienam fasadui galima parinkti šviesią spalvą. Ryškios, šiltos spalvos vizualiai suteikia pastatui erdvės ir papildo daugumą išorės dažų. Namai niekuo neišsiskiria iš gretimų pastatų ir atrodo klasikiniai. Renkantis ryškų akrilinį tinką, nepamirškite, kad veikiant saulės spinduliams jų spalva gali dar labiau blukti, todėl kai kuriais atvejais gali būti geriausia pavartyti spalvų lentelę ir pasirinkti stipresnį atspalvį, kad nereikėtų dažyti namo dažnai. Visas norimas spalvas galite rasti Baumit UAB.

Ką reikia žinoti apie tinką?

Gyvenamųjų namų projektuose taip pat gali būti nurodyta, kad šeimos namų išorinės sienos taip pat gali būti padengtos šviesiu, šaltų atspalvių tinku. Mėlyna vizualiai padidina erdvę ir suteikia lengvumo įspūdį. Tačiau kartu su senesnio tipo pastatais jie neatrodo itin estetiškai. Mažiems, šiuolaikiškiems, mažesnio tūrio individualiems namams šaltos spalvos gali būti geras sprendimas. Reikėtų prisiminti, kad šalta namo spalva nesutampa su šilta stogo dangos medžiaga. Tokiu atveju geriau rinktis tamsų, vėsų arba neutralų stogą.

Renkantis ryškias spalvas savo namų eksterjerui, išanalizuokime jų intensyvumą

Ryškius namų fasadų modelius galima lengvai integruoti į pastatytą aplinką. Natūralios spalvos papildo šalia esančių sodų išplanavimą, kuriuo namo išorinės sienos sudaro darnią visumą. Tačiau pardavimo pasiūlyme yra ir sodresnių išorės dažų spalvų. Akį patraukia stiprios geltonos, oranžinės ar rožinės spalvos. Dar daugiau – šiomis spalvomis dengti pastatai yra drąsesni ir išsiskiria iš aplinkos.

O gal tamsus raštas jūsų namų išorėje?

Kalbant apie namo išorę, tamsios išorės spalvos nėra tokios populiarios kaip šviesios. Tai siejama su didesniu pasirinkimo sunkumu ir mažesne naudingumo verte. Pasirinkę tamsų raštą ant išorinės namo sienos, sugadinsite visą dekoratyvinį efektą. Todėl juos reikia pasirinkti ypač atsargiai. Tamsios spalvos vizualiai sutraukia erdvę, integruodamos architektūrą su aplinka. Dėl to namai bus mažiau šviesūs. Nedaug investuotojų pasirenka naudoti tamsius dažus viso pastato išorėje. Geresnis sprendimas yra naudoti juos tam tikroms detalėms pabrėžti. Tamsios spalvos gali pabrėžti netaisyklingą namo formą ir papildomą jo paviršiaus puošmeną. Tamsios spalvos puikiai tinka pastatų įėjimams, stulpams ar kolonoms.

Deja, tamsios namų spalvos yra mažiau praktiškos. Taip yra todėl, kad tamsios spalvos sugeria daugiau saulės šviesos. Tai ypač pastebima vasaros karštyje. Tamsus akrilas arba portlando tinkas šiek tiek sušildo pastato vidų. Dėl stipraus saulės spindulių sugėrimo fasade gali atsirasti įtrūkimų.