Kaip ilgiau išsaugoti jaunatvišką išvaizdą

Niekam ne paslaptis, kad natūralus senėjimas yra neišvengiamas. Tačiau jei jau neišvengiamai senstame, kodėl gi nepadarius visko, kad senatvinius požymius kaip įmanoma ilgiau atidėliotume? Juolab, kad prie greitesnio odos senėjimo proceso gali prisidėti ir daug papildomų veiksnių, įskaitant neigiamą saulės poveikį ar žalingus įpročius. Taigi, skubame supažindinti jus su keliomis priemonėmis, kurias galite pasitelkti, kad kuo ilgiau išsaugotumėte savo jaunatvišką išvaizdą.

Naudokite tinkamas odos priežiūros priemones

Daugybė įvairių grožio priežiūros priemonėse esančių ingredientų gali padėti mums atrodyti daug jauniau, tačiau reikėtų elgtis labai atsakingai ir būti budriems. Rinkitės tik tuos produktus, kurių sudedamosios dalys, kaip įrodyta moksliniais tyrimais, suteikia veido odai jaunatviškumo, lygumo ir glotnumo. Pavyzdžiui, retinolis yra vitamino A junginys ir galingas antioksidantas, plačiai naudojamas kremuose nuo raukšlių. Tuo tarpu nenorintiems rinktis retinolio dėl galimų šalutinių poveikių, galima pasirinkti ir jo natūralią alternatyvą, kuri yra bakučiolis. Taip pat nereikėtų pamiršti ir vitamino C, kuris yra labai stiprus antioksidantas, padedantis apsaugoti odą nuo saulės daromos žalos, gebantis sudrėkinti odą, gydantis pigmentaciją, išlyginantis raukšles ir kt.

Norint atrasti veido kremą, padedantį veiksmingai kovoti su raukšlėmis, vertėtų jų sudėtyje ieškoti tokių ingredientų, kuriuose yra antioksidantų, priešuždegiminių medžiagų, alfa hidroksirūgščių ir kt. Tarp tokių medžiagų gali būti jau minėti vitaminas C, retinolis ir bakučiolis, taip pat peptidai, niacinamidas, kofermentas Q10 ir kt.

Ir nors odą atjauninti padedančių ingredientų gali būti labai daug, ieškant veiksmingai veikiančių odos priežiūros priemonių, būtinai atkreipkite dėmesį į tris ingredientus, kurie yra vitaminas C (padedantis pašviesinti odą), bakučiolis (padidinantis ląstelių apykaitą, skatinantis kolageno gamybą ir kt.) ir alfa hidroksirūgštys (pašalinantis viršutinį negyvų odos ląstelių sluoksnį ir nešvarumus, mažinantis porų dydį ir aknės nulemtus randelius).

Taigi, kai pasitelkiamos veiksmingos medžiagos, tampa daug lengviau užkirsti kelią galimiems odos pažeidimams ir sulėtinti odos senėjimo procesus. Tinkamą odos priežiūros rutiną pasistenkite paversti savo kasdieniu įpročiu, renkantis tik švelnias odos priežiūros priemones, pritaikytas jūsų odos tipui ir individualiems poreikiams. Tarp tokių priemonių būtinai turėtų atsidurti ir odos valiklis bei šveitiklis, serumas, drėkinamasis kremas ir apsauginis kremas nuo saulės.

Venkite būvimo saulėje

Kenksmingi ultravioletiniai saulės spinduliai (UVA ir UVB) gali reikšmingai prisidėti prie spartesnio odos senėjimo. Šie spinduliai suardo mūsų odoje esantį elastiną, todėl ji tampa papilkėjusi ir suglebusi, joje ima formuotis raukšlės, atsiranda hiperpigmentacija, pakinta odos atspalvis ir kt. Todėl labai svarbu ne tik vengti būti saulėje, tačiau taip pat visuomet dėvėti galvos apdangalą, akinius nuo saulės ir naudoti apsauginį kremą nuo saulės, kurio SPF būtų ne mažesnis kaip 30. Be to, būtinai įsitikinkite, kad jūsų naudojamas kremas nuo saulės yra plataus spektro, t.y. apsaugantis tiek nuo UVA, tiek ir nuo UVB spindulių. Ir, žinoma, nepamirškite, kad apsauginį kremą nuo saulės reikėtų naudoti visuomet – net jei už lango yra apsiniaukę ir jau kurį laiką nematėte saulutės.

Gerkite daugiau vandens

Norite jaunatviškos odos? Pradėkite gerti daugiau vandens! Kasdien turėtumėte išgerti bent 8 stiklines filtruoto vandens. Tokiu būdu galėsite lengviau palaikyti optimalią savo odos sveikatą ir būklę, nes odos audiniai ir ląstelės galės lengviau atsinaujinti. Tuo tarpu, jei vandens vartosite per mažai, dėl dehidratacijos ji labai greitai išsausės ir taps papilkėjusi, o tai labiau išryškins senatvinius požymius, tokius kaip raukšlės.

Žinoma, ne ką mažiau svarbu nepamiršti ir kokybiško poilsio, kasdien pasirūpinti sveika ir subalansuota mityba, kurioje būtų gausu augalinio maisto, vengti žalingų įpročių ir būtinai užtikrinti pakankamą fizinio aktyvumo lygį. Visa tai padės jums lengviau išsaugoti gražią, lygią, sveiką ir jaunatviškai atrodančią odą!

Daugiau rasite: Chalure.lt