Koks žaislas lavina trejų metų vaiką?

Dabartinėje žaislų rinkoje yra iš tiesų daug pasirinkimo. Tai kokiais žaislais žais mūsų vaikai, priklauso tik nuo mūsų – kokius žaislus jam parinksime. Be abejo neretai, vaikas ir pats parduotuvėje pasirenka sau patinkantį žaislą, tačiau ar mes tikrai žinome, kad šis žaislas padės vaikeliui lavinti įvairius savo sugebėjimus? Kad tai žinotumėte, turėtumėte būti gerai apsišvietę šiuo klausimu. Taigi, pasižiūrėkime, kokie būna žaislai vaikams ir kurie iš jų yra naudingiausi.

Neseniai Jungtinėse Amerikos Valstijose atliktas tyrimas parodė, kad spalva nėra toks svarbus dalykas, kaip daugeliui tėvelių atrodo: „Taip, iš pradžių vaikas didžiausią dėmesį skiria tiems žaislams, kurie atrodo labai gražiai, spalvingai ir juda arba skleidžia garsus. Tačiau, jeigu žaislas yra gana monotoniškas, vaikas negali su juo atlikti daug skirtingų veiksmų, tuomet toks žaisliukas atsibos labai greitai“. Šiuo tyrimu galima pasitikėti, kadangi šie JAV mokslininkai užsiima tyrimais itin svarbiais aspektais, pavyzdžiui, prieš du metus jie gavo premiją už tyrimą, kurio tema buvo dirbtinis apvaisinimas.

žaislai vaikams
nearpictures.com nuotr.

Eksperto taip pat buvo paklausta, kokio tipo žaislai vaikams galėtų būti naudingiausi. Jo atsakymas buvo toks: „Patarčiau tėveliams daugiau kreipti dėmesį į tokius žaislus, kurie gali išlavinti konkrečius įgūdžius. Be abejo, svarbiausia pasižiūrėti iš praktinės pusės – kurie žaislai lavina įgūdžius, praversiančius socialiniame gyvenime“. Vienas geriausių pavyzdžių – rankdarbių arba konstravimo komplektai. Tokie žaisliukai padeda vaikučiams lavinti visus savo motorinius įgūdžius. Toks žaisliukas padės vaikui suprasti darbų nuoseklumo svarbą, lavins organizuotumą, tvarką, kantrybę. Vaikelis taip pat išmoks daryti kažką pagal instrukcijas.

Kaip skirstomi žaislais trejų metų vaikams?

Amatinės bei kūrybai skirtos medžiagos. Tai yra įvairūs pieštukai, flomasteriai, kreidelės, klijai, dėlionės, modeliavimo komplektai. Šie dalykai yra itin naudingi trejų metų vaikui, kadangi jie labai lavina fantaziją, padeda vaikui suprasti erdvę, spalvų suderinamumą, lavina kruopštumą, moko susikaupti ir padaryti darbą iki galo.

Stalo žaidimai. Trejų metų vaikas jau gali pradėti mokytis žaisti kartu su kitais, žaisti vienoje komandoje. Taigi, stalo žaidimai yra reikalingi ne tik reakcijos bei pastabumo lavinimui, tačiau taip pat ir mokėjimui bendrauti, socializuotis su kitais. Daugelis trejų metų vaikams skirtų stalo žaidimų taip pat apima pasaulio pažinimą, tad tokie žaidimai prisidės ir prie bendrojo išsilavinimo pamatų kūrimo.

Sportiniai žaislai. Visiems vaikučiams labai svarbu daug judėti ir lavinti savo motoriką. Sportiniai žaislai yra labai reikalingi, kadangi jie lavina reakciją, vikrumą, ugdo lyderystės savybes ir drąsą, darbo komandoje įgūdžius, pripratina prie tam tikrų normų arba žaidimo taisyklių. Be abejo, sportinius žaislus dar galima išskirti į tokias grupes kaip rankų raumenis lavinančius (sviediniai), kojų raumenis (dviratukai, riedučiai), bei žaislus, ugdančius norą kooperuotis, bendrauti (stalo teniso komplektas, mini krepšinis).

Funkcinių žaislų komplektai. Labai populiarūs ir naudingi tokie žaislų rinkiniai kaip „daktaras“, „policininkas“, siuvimo rinkinukas, drožimo rinkinukas, mini virtuvė, mados rinkinukas. Visi šie rinkinukai padės jūsų vaikams adaptuotis prie pasaulyje esančių profesijų, atrasti savo pomėgius, išmokys atsakingumo, rūpestingumo bei nuoseklaus darbo įgūdžių.