Kur kreiptis norint gauti kokybišką karjeros konsultaciją?

Karjeros pasirinkimo klausimas labiausiai aktualus jaunuoliams, baigusiems mokyklą. Profesijos pasirinkimo sprendimą reikia priimti itin atsakingai. Juk visi norime dirbti darbą, kuris teikia pasitenkinimą, sekasi ir atneša gyvenimo pilnatvės jausmą. Priešingu atveju, kai žmogus pasirenka netinkamą profesiją, net ir vyresniame amžiuje ateina laikas, kai norisi ją keisti. Tad kur, tiek jaunuoliams, tiek neteisingai profesiją pasirinkusiems suaugusiems, kreiptis norint gauti kokybišką karjeros konsultaciją? Štai trys geriausi variantai.

  • Karjeros centrai

Karjeros centrai yra daugumoje Lietuvos universitetų. Juose studentai ir absolventai gali gauti su profesijos pasirinkimu susijusias konsultacijas. Juose suteikiama informacija apie studijų programas Lietuvoje ir užsienyje, tam tikrų profesijų darbuotojų paklausą, reikalingų dokumentų, norint studijuoti pateikimą. Kai kurie centrai taip pat teikia pagalbą sudarant CV ar ruošiantis darbo pokalbiui.

  • Personalo atrankos agentūros

Šių agentūrų paslaugos yra ne tik darbuotojų paieška, bet ir kokybiškas karjeros konsultavimas. Individualių pokalbių metu specialistai padeda atrasti savo stipriąsias puses, pasirinkti profesinę sritį, suteikia informacijos apie specialybių paklausą. Po šių konsultacijų gali būti sudaromas darbo paieškos planas, pasirengimas pokalbiams su darbdaviais, sudaromas profesionalus gyvenimo aprašymas. Karjeros konsultacijų šiose agentūrose privalumas – kompleksinė pagalba. Dažniausiai jos savo klientus lydi visame kelyje link norimo darbo: nuo pasirinkimo iki sėkmingo įsidarbinimo.

  • Užimtumo centrai

Užimtumo centruose, kitaip vadinamoje “darbo biržoje”, taip pat teikiamos karjeros konsultavimo paslaugos. Tiesa, dažniausiai jos orientuotos į jaunimą. Čia aptariamos tuo metu didžiausią paklausą turinčios specialybės, organizuojami susitikimai su darbdaviais. Tiesa, dažniausiai galimybė dalyvauti šiose programose suteikiama tik užimtumo centre registruotiems asmenims. Tad jei nesate to padarę, jums šis variantas gali būti neprieinamas.