Kur sandėliuoti prekes?

Daugelis prekybinių ir gamybinių įmonių su laiku susiduria su prekių sandėliavimo problemomis. Spartus verslo augimas, sezoninė prekyba, ilgalaikės sutartys, visa tai gali lemti, jog įmonėms reikės ieškoti vietos kur sandėliuoti prekes. Išeičių tokiose situacijose yra kelios ir kiekviena neabejotinai turi savo pliusus ir minusus. Kokių veiksmų vertėtų imtis, kad sandėliavimas nekeltų per daug rūpesčių.

Nuosavas sandėlis arba jo praplėtimas yra vienas iš sprendimų, leidžiantis padidinti sandėliavimo plotą ir užtikrinti produkcijos saugumą. Tačiau toks variantas yra susijęs su papildomomis investicijomis ir kartais pakankamai didelėmis. Juk nepakanka pasirūpinti tik sienomis ir stogu, taip pat reikalingos ir lentynos bei kita įranga, be kurios šiuolaikiniai sandėliai negali egzistuoti. Neretai tam tenka samdyti ir papildomus darbuotojus. Ir nors atrodo, kad toks žingsnis yra neišvengiamas ir ateityje tikrai atsipirks, tačiau, ką daryti, jei augimas ar padidėję sandėliavimo poreiki yra laikinas? Laikyti tuščias patalpas ar neišnaudoti turimą infrastruktūrą nėra labai geras sprendimas ir gali brangiai kainuoti įmonei.

Situacijose kai nuosava sandėlis nėra pats tinkamiausias sprendimas galima kreiptis į įmones, kurios siūlo sandėliavimo paslaugas. Toks sprendimas neabejotinai turi savo pranašumų. Pirmiausia tai garantijos, kurias suteikia paslaugas siūlančios įmonės. Taip pat tokie sandėliai dažniausiai jau būna įrengti taip, kad atitiktų aukščiausius funkcionalumo reikalavimus. O žmonės dirbantys šioje srityje – yra gerai savo darbą išmanantys specialistai, kurių nereikės mokyti. Pas jus visada bus lankstumas ir galimybės plėstis bet kada, kai atsiras poreikis papildomoms sandėliavimo lentynoms. Tokiuose sandoriuose užsakovai moka tik už faktiškai naudojamą sandėlio plotą, o tai reiški, kad sumažėjus poreikiui, sumažės ir išlaidos, ir nereikės sukti galvos ką daryti su tuščiomis patalpomis.