Kūrybinės keramikos dirbtuvės „Užburti miestai“

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Keramikos muziejuje (adresu Rotušės a. 15, Kaunas) kūrybinės keramikos dirbtuvės „Užburti miestai“ kviečia visus norinčiuosius paliesti savo svajones.

Rugpjūčio mėnesį Keramikos muziejus atveria kūrybines dirbtuves šeimoms, vaikams, jaunimui ir suaugusiesiems. Čia laukiami svajotojai, norintys paliesti, paglostyti savo svajones, kurios molyje įgauna apčiuopiamą trijų dimensijų pavidalą.

Dirbtuvių dalyviai kviečiami fantazuoti miesto, būsto, namų tema ir pamėginti savo vaizdinį nulipdyti. Įkvėpimo ir kūrybinio polėkio suteiks šiuo metu muziejuje eksponuojama Italijos meistrų paroda, vienijanti dviejų autorių skirtingus stebinančių formų ir spalvų fantastinius pasaulius.

Giuljemo Martyn „Poetiškoje visatoje“ italų kalbos tekstai virsta be žodyno skaitomais vaizdais. Čia auga įsimylėjėlių medžiai, paukščiai suka lizdus ir karaliauja pavasaris. Sandros Baruci „Užkerėtuose miestuose“ galima leisti paklysti savo mintims ir jausmams – jie sugrįš visai pasikeitę. Nustebins molyje įkūnyti tokie neapčiuopiami dariniai, kaip debesys ar jūros purslai. Šios autorės architektūriški, įdomias erdvės patirtis suteikiantys jausmingos geometrijos kūriniai nurodė kūrybinių užsiėmimų temą.

Kūrybinės keramikos dirbtuvės
organizatorių nuotr.

Dirbtuvių vadovės jaunosios keramikės Eglė Šidlauskaitė ir Viktorija Radionova pamokys, kaip lipdyti iš molinių plokštelių, suteikti paviršiams faktūrą, atskleis kitas meistrystės gudrybes.

Pirmieji dirbtuvių užsiėmimai – jau šį savaitgalį, rugpjūčio 1 ir 2 dienomis!

Dirbtuvės vyks rugpjūčio mėnesio ketvirtadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais. Dirbtuvių trukmė – 2 valandos, galima rinktis rytinį (11.00–13.00) ar popietinį (14.00–16.00) užsiėmimų laiką. Specialius ketvirtadienio užsiėmimas suaugusiesiems – (16.00–19.00 val.).

Užsiėmimo kaina vaikams – 1 EUR, suaugusiesiems – 2 EUR.

Norinčiuosius užsisakyti programą prašome skambinti iš anksto, I–V nuo 9 iki 16 valandos, telefonu (8 37) 22 94 75.