Labdaros aukcionas Kauno pilyje – dailininkės grafikės Monikos Vilčinskienės gydymui ir šeimai paremti

Šių metų birželio 18 dieną (ketvirtadienį), 16.00 valandą grafikės Algės Varnaitės, Kauno menininkų bendruomenės ir Kauno miesto muziejaus iniciatyva Kauno pilyje (adresas Pilies g. 17) organizuojamas labdaros aukcionas.

Labdaringa veikla visame pasaulyje siekiama padėti sunkiai sergantiems ar beviltiškoje padėtyje atsidūrusiems žmonėms. Kauno miesto muziejus atsiliepė į žinomą kaunietę menininkę Moniką Vilčinskienę ištikusią nelaimę ir Kauno pilyje kartu su Kauno menininkų bendruomene organizuoja labdaros aukcioną. Kilnus labdaros akcijoje dalyvaujančių ir savo darbus pristatančių menininkų tikslas – padėti vėžiu sergančiai menininkei Monikai Vilčinskienei ir jos šeimai.

Neseniai meno pasaulį sukrėtė žinia apie šios jaunos įsimintinos menininkės, 2008 metais apdovanotos už socialinės reklamos atvirukų seriją „Kaunas – mano miestas“, ligą. Jai tik 39-eri, o jau nustatytas 4-tos stadijos skrandžio vėžys. Monika – dviejų mažamečių dukrų mama – stengiasi nepasiduoti. Ištvertos dvi sudėtingos operacijos, du chemoterapijos kursai. Deja, ligos įveikti nepavyksta. Gydytojai siūlo trečiąjį gydymo kursą, kuriam reikalingi pasakiškus pinigus kainuojantys Lietuvoje nekompensuojami vaistai. Tikimasi, kad šie vaistai pristabdys ligą. Juk net menkiausia iliuzija ar viltis, galinti pratęsti mamos buvimą su vaikais, verta didžiausių pastangų, nes artimųjų netektis, sukelianti daug emocinių išgyvenimų, ypač skausmingai paliečia našlaičiais tampančius mažamečius.

Reikalingų vaistų kurso kaina – 66 000 eurų. Pasak A. Varnaitės, neįtikėtino stebuklo dėka būtinam vaistui beveik pavyko surinkti reikiamą pinigų sumą žiniasklaidos bei socialinių tinklų pagalba. Prie iniciatyvos prisidėjo dailininkai, kolegos, bendraminčiai ir geros valios žmonės visame pasaulyje. Monikos šeima siunčia kuo nuoširdžiausią padėką visiems. Tačiau gydymas tai ne tik vaistai, kuriems, visų neabejingų žmonių iniciatyvos dėka jau surinkta reikiama suma pinigų. Tai ir slauga, tai ir vaikų priežiūra, ir visos šeimos susitelkimas, kuris dažniausiai pareikalauja kitų šeimos narių, artimųjų atsisakyti tiesioginių pajamų šaltinių – darbo ir kitų.

Kauno miesto muziejus, išgirdęs šią skausmingą žinią, negalėjo likti nuošalyje. Kauno pilyje organizuojamo labdaringo aukciono metu surinktos lėšos ir bus skiriamos dailininkės šeimai, kad turėdama tvirtesnį pagrindą po kojomis galėtų stipriau kovoti su ištikusiomis negandomis. Reikšdami kuo didžiausią ir nuoširdžiausią paramą muziejininkai kartu su Kauno menininkų bendruomene kviečia visus Lietuvos dailininkų sąjungos narius prisidėti prie iniciatyvos ir aukoti savo meno kūrinius.

Projekte jau sutiko dalyvauti Egidijus Rudinskas, Miglė Kosinskaitė, Lina Jonikė, Lina Gutauskienė, Virginijus Kašinskas, Jolanta Galdikaitė, Indraja Raudonikytė, Stasys Putvis, Algė Varnaitė.

Tokį labdaringą aukcioną Kauno miesto muziejus organizuoja pirmą kartą. Kviečiami visi dailininkai prisidėti prie iniciatyvos savo kūriniais, o geros valios žmonės savo finansiniu indėliu. Tikimasi, kad menininkai suvieniję jėgas su kultūros atstovais – muziejininkais, nors maža dalimi palengvins likimo nuskriaustos ir sunkių išbandymų užgriuvusios šeimos dalią.

Dėkojame už Jūsų gerumą!

Aukcionas kauno pilyje

Kūrinių aukojimo sąlygos

Aukciono organizatoriai prašo paaukoti:

  • Po vieną aukštos meninės vertės ir kokybės įrėmintą (pritaikytą galutiniam eksponavimui) kūrinį;
  • Kūrinius pristatyti į LDS Kauno skyrių (adresas Rotušės a. 26, LT-44279 Kaunas), kūrinius priims referentė Dalia Draugelienė, tel. 8 37 205622; mob. 8 680 54229;
  • Kūrinius pristatyti kartu su raštišku meno kūrinio dovanojimo aktu (laisvos formos dokumentas, kuriame nurodomas autorius su savo rekvizitais ir dovanos gavėjas VŠĮ LIETUVOS IDĖJŲ FORUMAS, įm. kodas 302578746 (tai VŠĮ, per kurią galima paremti dailininkę, o aukos nebus apmokestinamos papildomai), galima nurodyti kokiu tikslu dovana skiriama (Monikos Vilčinskienės gydymui ir šeimai ar pan.)

Aukciono koordinatorė: Indraja Raudonikytė, tel. 8 688 52764.
Aukciono draugai: Kauno miesto muziejus ir Kauno pilis, Lietuvos Dailininkų sąjungos Kauno skyrius, Kauno dailininkų bendruomenė.
Renginio vieta:  Kauno pilies IV aukšto parodinė erdvė (Pilies g. 17)
Renginio pradžios laikas: 2015 metų birželio 18 diena (ketvirtadienis), 16.00 valanda.
Orientacinė renginio trukmė: 2 valandos.

Daugiau apie Monikos ligą:
http://www.atsakingas.eu/uncategorized/reikalinga-skubi-pagalba-dvieju-mazu-mergaiciu-mama-serga-veziu/

Apie dailininkę:
http://www.kamane.lt/layout/set/print/Naujienos/2009-metai/Sausis/Kita/E.MILIUNAS-IR-M.VILCINSKIENE-RYSKIAUSI-2008-M.-KAUNO-KUREJU-VARDAI2
http://www.delfi.lt/gyvenimas/istorijos/gimtieji-namai-meiles-akimis.d?id=20208452

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *