Laimos Dzigaitės kūrinių paroda „Malonių lietus“

Nuo šių metų gegužės 18 dienos Kaune, galerijoje „Aukso pjūvis“ (adresu Verslo lyderių centras (BLC), K. Donelaičio g. 62) eksponuojama dailininkės Laimos Dzigaitės kūrinių paroda „Malonių lietus“.

L. Dzigaitė gimė 1954 metais Ukmergėje. 1972 m. mokėsi A. Martinaičio dailės mokykloje Kaune. Vėliau dirbo S. Žuko aukštesniojoje meno mokykloje Kaune, Ukmergės kultūros centre ir kultūros centro dailės galerijoje. Ukmergėje autorė ir šiuo metu gyvena bei kuria. Nuo 1993 metų ji yra surengusi daugiau nei 30 personalinių parodų įvairiose Lietuvos vietovėse, darbus rodė ir užsienyje – Latvijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje. Menininkė dalyvauja netradicinės lino dailės simpoziumuose ir parodose, iliustruoja knygas. 2007 metais L. Dzigaitei suteiktas meno kūrėjos statusas. Per gana ilgą kūrybinių ieškojimų laiką, autorė išbandė įvairias dailės technikas, nuo grafikos, akvarelės, batikos iki drožybos. Tačiau, jau bene 20 metų kuria neįprasta technika, kurią dailininkas Vaidotas Žukas yra pavadinęs „žolynų grafika“.

Laima Dzigaitė - Malonių lietus
Laima Dzigaitė – Malonių lietus

Apie savo kūrybą iš naująją parodą Laima Dzigaitė sako: „Krintantys žiedlapiai, pienių pūkų dulksna – tarsi malonių lietus liejasi į širdį. Žvelgiu į nuostabią mūsų gamtą, niekada nenustoju stebėtis. Žmogus – ypatingai apdovanotas, vienintelis, kuris gali taip žavėtis kūrinija.

Pavasaris, vasara, ruduo – metas susirinkti žolynus ir gėrėtis mus supančiu pasauliu. Didumą laiko skiriu savo sodui puoselėti, stengiuosi sukaupti savo širdyje visa, ką regiu ir jaučiu. Tuomet, kai spalvų paletė gamtoje išblanksta, ateina kūrybos metas, žolynai kuždėdami dėliojasi į paveikslus, užlieja malonių lietus, padedantis kitaip matyti, pajusti gyvybę sudžiūvusiuose augaluose.

Paroda, tai – pasidalijimas šia malone. Žolynais „tapyti” šventųjų paveikslai be veido bruožų. Įsižiūrėkite, gal juose pamatysite savo senelės, mamos, gal mylimo ar kadais sutikto žmogaus veidą, gal tai – Jus globojančio šventojo veidas. Kviečiu atverti širdis, žvelgti ne tik akimis. Linkiu, kad kiekviename žingsnyje justumėte malonių lietų.”

Parodą galima pamatyti iki 2015 metų birželio 30 dienos. Galerijos „Aukso pjūvis“ darbo laikas: I-V 10-18 val. www.auksopjuvis.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *