Leono Striogos skulptūrų ir piešinių paroda „Šviesos lauke“

Šių metų birželio 4 dieną (ketvirtadienį), 17.00 valandą Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Paveikslų galerijoje, (adresas K. Donelaičio g. 16, Kaunas) įvyks Leono Striogos skulptūrų ir piešinių parodos „Šviesos lauke“ atidarymas.

Leono Striogos kūryba iškyla kaip retas modernistinės ir tautinės archaikos derinys, kur vienijasi asmeniniai išgyvenimai, vaikystės dienų retrospektyva, nauju žvilgsniu prisiliečiama prie beišnykstančių vertybių. Tarnaudamas tik vienai mūzai – skulptūrai, L. Strioga visada ieškojo optimalių meistrystės matmenų, individualių personažų, savitų plastinių formų. Skulptorius surado unikalią vibruojančių faktūrinių paviršių medžio kapojimo techniką, prilygstančią impresionistų teptuko kalbai. Jo darbuose susilydo poetiška minčių tėkmė, dainingi Lietuvos krašto išsielojimai. Daugiau nei puse šimtmečio matuojama kūryba veriasi didžiausioje jo autorinėje jubiliejinėje parodoje „Šviesos lauke“.

LEONAS STRIOGA „ŠVIESOS LAUKE“
LEONAS STRIOGA „ŠVIESOS LAUKE“

Nacionalinė kultūros ir meno premija, diplomai ir medaliai ženklina jo kūrybos viršukalnes, o chrestomatiniai darbai – „Sužeistas angelas“ (1988 m.), „Dailininkas su paveikslu (Vladas Eidukevičius)“ (1988 m.), „Pusiau karūnuotasis vieškelyje“ (1998 m.), „Žmogus ir šešėlis“ (1999 m.), „Vėlių sugrįžimas“ (2011 m.) ir kiti, sudarantys lietuviškosios skulptūros aukso fondą, įvardijami kaip vėlyvojo modernizmo klasika.

Pastarąjį dešimtmetį vainikuoja darbai, sumuojantys visų autorinių darbų sintezę. Dailininkas kuria atviraširdžius, lyg nuogus, trumpakojus žmogeliukus, tarsi atklydusius iš praeities gelmių, bylojančius apie siekiamybę gyventi be melo, veidmainystės ir kaukių.

Leonas Strioga gimė 1930 metais. 1950 metais baigė Ukmergės suaugusiųjų gimnaziją, 1958 metais Sankt Peterburge įgijo skulptoriaus specialybę. Parodose dalyvauja nuo 1958 metų. Yra surengęs apie 80 personalinių parodų. Darbų yra įsigiję Lietuvos bei užsienio muziejai, privatūs asmenys.

Parodą galima pamatyti nuo 2015.06.04 iki 2015.07.05.

Papildomą informaciją teikia: Leonas Strioga telefonu (37) 77 20 93.

Maloniai kviečiame apsilankyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *