Kaune – nuolatinis dėmesys širdies ir kraujagyslių ligų prevencijai

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras nuo pat savo įkūrimo rūpinasi laikinosios sostinės gyventojų sveikata ir didelį dėmesį skiria širdies bei kraujagyslių ligų prevencijai. Visuomenės sveikatos specialistė Alina Didžiokienė pastebi, jog širdies ir kraujagyslių ligos sergamumo struktūroje užima pirmąją vietą. Nuo šių ligų miršta kas antras Europos gyventojas – tai sudaro 30 procentų visų mirčių tarp asmenų iki 65 metų amžiaus. Atsižvelgiant į tai, labai svarbu stiprinti šių ligų rizikos grupės asmenų sveikatą.

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, drauge su asmens sveikatos priežiūros įstaigomis, organizuoja bei vykdo širdies ir kraujagyslių rizikos grupės asmenų sveikatos stiprinimo užsiėmimus. Norint dalyvauti užsiėmimuose, reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją. Širdies ir kraujagyslių ligų rizikos grupės asmenų sveikatos stiprinimo programoje kviečiami dalyvauti 40–55 metų amžiaus vyrai ir 50–65 metų amžiaus moterys.

Programos dalyviai susipažįsta su:

  • Širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksniais, sveikatos rodikliais bei jų stebėjimo svarba, gyvensenos koregavimo galimybėmis ir būdais.
  • Mitybos įtaka sveikatai, sveikos mitybos principais, antsvorio ir nutukimo mažinimo galimybėmis, sveikatai palankaus maisto pasirinkimu ir gaminimu, individualių mitybos planų sudarymu.
  • Fizinio aktyvumo reikšme širdies ir kraujagyslių ligų pasireiškimui, fizinio pajėgumo vertinimo testais, tinkamo fizinio aktyvumo ir jo krūvio pasirinkimu.
  • Streso samprata bei jo įtaka širdies ir kraujagyslių ligų atsiradimui, streso išvengimo ir įveikimo būdais, darbo ir poilsio režimo įtaka sveikatai, darbo ir poilsio planavimu, atsipalaidavimo svarba širdies ir kraujagyslių ligų prevencijai.
Šeimos sveikata
www.dermatologapediatratijuana.com nuotr.

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras taip pat vykdo prevencines akcijas „Pasirūpink sveikata jau šiandien“ Kauno miesto darbo kolektyvuose. Akcijų metu dalyviams atliekami tyrimai, matuojamas kraujospūdis ir kūno masės indeksas, kalbama apie sveikatą, teikiamos rekomendacijos bei dalinama informacinė medžiaga, skatinanti gyvensenos pokyčius. Renginio dalyviams, atlikus tyrimus, nustatoma lipidograma (bendrasis, didelio ir mažo tankio cholesterolis bei trigliceridai), gliukozės kiekis kraujyje, PSA (prostatos specifinis antigenas). Tyrimo rezultatai ir būtina informacija dalyviams įteikiama konfidencialiai, užklijuotuose vokuose. Tyrimai atliekami bendradarbiaujant su laboratorija, turinčia licenciją teikti medicininių tyrimų paslaugas.

Pasak visuomenės sveikatos specialistės Alinos Didžiokienės, atliekami tyrimai ne tik leidžia sužinoti savo sveikatos būklę, tačiau paskatina žmones susidomėti savo sveikata ir keisti gyvenseną, kreipiantis į Biuro specialistus dėl konsultacijų. Pasak sveikatos specialistės, Kauno miesto įmonės bei įstaigos, besirūpinančios savo darbuotojų sveikata, gali kreiptis į Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biurą dėl prevencinių akcijų, paskaitų ar užsiėmimų organizavimo savo įstaigoje. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai pastebi, jog vis daugiau darbuotojų kolektyvų rūpinasi savo sveikata ir įsitraukia į Biuro vykdomas veiklas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *