Lietuvoje turą surengs gatvės šokio meistrai iš JAV „Soul Street Dance“

Kovo 21 – 25 dienomis Lietuvos didžiuosiuose miestuose viešės garsi amerikiečių gatvės šokio trupė „Soul Street Dance“. Žiūrovų laukia specialiai Baltijos šalims parengtas trupės šou „The Art of Hip – Hop”, gatvės šokio meistriškumo seminarai ir intriguojanti staigmena šiuolaikinio šokio  gerbėjams. Kauno žiūrovus kovo 22 d. VDU Didžiojoje salėje amerikiečių gatvės šokėjai pasitiks kartu su šiuolaikinio šokio atstovais – Kauno šokio teatru „Aura”.  Paskyrę visą dieną bendram kūrybiniam projektui, šie skirtingų šokio žanrų atstovai publikai pristatys šokio jam session, kurį vainikuos svečių iš JAV šou.  Kovo 23 d. amerikiečių pasirodymas sudrebins Vilniaus menų fabriko LOFTAS sceną, kovo 24 d. jie šoks Šiaulių publikai koncertinėje salėje „Saulė“, o kovo 25 d. užbaigs savo gastroles Lietuvoje pasirodymu Klaipėdos Kultūros fabriko scenoje.

Jau 20 metų karaliauja scenoje

Hjustone (JAV) 1996 m. susibūrusi gatvės šokio trupė „Soul Street Dance“ – dinamiška profesionalaus šokio trupė, garsėjanti nepriekaištinga judesio technika, originaliais meniniais sprendimais, natūralia scenine laikysena bei šmaikštumo nestokojančiu šokiu.

„Soul Street Dance“
„Soul Street Dance“

Trupės repertuare susipina Hip–Hop kultūra, poppin’, b-boyin’, breakdance, lockin’, beatbox bei kitos gatvės šokio stilistikos. „Soul Street Dance“ koncertų metu skamba pati įvairiausia muzika: nuo A.Vivaldžio iki rokenrolo. Gyvas atlikėjų bendravimas bei įtaigios šokio istorijos patraukia ir jauną, ir brandų žiūrovą.

Kolektyvas yra šokęs garsiausiose JAV ir Europos scenose, tokiose kaip Kennedy Centre Vašingtone, Lincolno Centre Niujorke bei yra pristačiusi pasirodymus Armėnijoje, Haityje ir daugelyje kitų pasaulio šalių.

Daug dėmesio skiria jaunimui

Trupės narių biografijos nestokoja ganėtinai skaudžių patirčių. Dauguma jų yra augę socialiai rizikingoje aplinkoje. Tačiau būtent šokio pagalba jie atrado kitokį gyvenimą ir susigrąžino savigarbą. Taigi, trupės veikloje labai ryškus socialinis atspalvis, atlikėjai daug dėmesio skiria jaunimui.

„Soul Street Dance“ jauniems šokio gerbėjams dažnai rengia meistriškumo pamokas, kurios yra pelniusios trupei “Roko žvaigždžių“ titulą edukacinio teatro pasaulyje. Lengvai ir žaismingai bendraudami su jaunimu, jie supažindina jaunuosius gatvės šokėjus su atsakingu ir kūrybišku požiūriu į save bei juos supančią aplinką.

Viešnagės Lietuvoje metu jie taip pat dalinsis patirtimi ne tik su jaunaisiais gatvės šokio adeptais, bet ir su tais vaikais, kuriems Hip- Hop kultūra yra neatrasta naujovė. Meistriškumo pamokas JAV ambasada organizuoja kartu su šokio teatru „Low Air(Vilnius),  šokių centru „In*Beat“, šokių mokykla „Extreme“ (Šiauliai), šokių studija „Funky House“ (Klaipėda) ir kitais gatvės šokių meistras bei kolektyvais didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

„Soul Street Dance“ trupės artistai – pripažinti šokio meno meistrai

„Soul Street Dance“ trupę sudaro keturi šokio profesionalai. Trupės vadovas bei vienas iš įkūrėjų, Javier Garcia, yra gerai pažįstamas auditorijai b-boyin’ triukais bei breakdance judesiais. Javier apdovanotas šmaikštaus komiko talentu, atsiveriančiu  scenoje ir už jos ribų. Per pastarąjį dešimtmetį praleistą šokio pasaulyje, Javier yra apkeliavęs JAV bei daugelį kitų šalių. Javier taip pat vadovauja šokėjams, pasirodantiems su NBA komanda „The Houston Rockets“.

Antroji komandos žvaigždė – Rock Williams – vienas iš trupės įkūrėjų, įspūdingas, stiprios energijos artistas, scenoje esantis jau dvidešimt keturis metus. Stebint Rocką  poppin’, lockin’ ir house judesyje atrodo, kad ant scenos vyksta fizikos dėsniams nepavaldūs dalykai.

Jauniausias ir naujausias „Soul Street Dance“ trupės narys  – 22 metų Cedric D. Hicks – pasirodo su krepšinio komandų „The Houston Rockets“, „Houston Comets“  šokėjų trupėmis, bei yra Southern University šokio trupės narys. Ced dažnai kviečiamas šokti kartu su žymiu Hiustono artistu  Paris House ir įvairiomis Hip-Hop trupėmis.

Ketvirtasis  trupės narys – apdovanojimus šluojantis šokėjas Roy Ramirez. Jis yra meistriškai įvaldęs power moves, blowups, footwork, uprock ir toprock technikas ir yra žinomas kaip itin talentingas b-boy šokėjas. Ramirez yra laimėjęs ne vieną „Red Bull“ gatvės šokių kovą Hiustone ir Teksaso valstijoje. Roy taip pat yra trupės „United B-Boys“ narys ir pasirodo kartu su „The Houston Rockets“ komanda.

Trupės didžėjus DJ IV (Ichikara Valdez) jau nuo ankstyvo amžiaus sėmėsi patirties, stebėdamas legendinio didžėjaus DJ Screw „freestyle“ viražus prie pulto, o Hip-Hop kultūra ir muzika  jam visada buvo pagrindinis įkvėpimo šaltinis.

Nemokamus „Soul Street Dance“  performansus ir meistriškumo seminarus didžiuosiuose Lietuvos miestuose dovanoja JAV ambasada Lietuvoje.