M. K. Čiurlionio jubiliejinių renginių ciklas – „Čiurlionis įkvepia kurti”

Šių metų rugpjūčio 20 dieną, ketvirtadienį, 19.00 valandą Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje (adresas V. Putvinskio g. 55, Kaunas) tęsiasi M. K. Čiurlionio jubiliejinių renginių ciklas. Kviečiame visus į dar vieną nepakartojamą renginį – „Čiurlionis įkvepia kurti“.

19.00 valandą vasaros pabaigą vainikuos specialiai M. K. Čiurlionio asmenybei skirta studijos „Šokių bunkeris“ sukurta programa (choreografas Marius Paplauskas). Tai bus premjera ir vienintelė galimybė išvyksti unikalų šokių projektą.

grupė „Šalutinis efektas“
Grupė „Šalutinis efektas“ (organizatorių nuotr.)

Bemaž trečius metus besigilinantys į gatvės šokį, šešių metrų požemyje „Šokių bunkerio“ šokėjai jau spėjo išugdyti savo daugiafunkcį ir platų supratimą apie judėjimą, judėjimo principus ir vaizduotės galimybes. Jie kuria originalius spektaklius ir pasirodymus. „Bunkeriečiai“ šokyje pirmiausiai gilinasi į smulkias detales ir tik jas atradę, kuria visumą. Taip bus ir naujajame šokėjų pasirodyme. Čiurlionis įkvėpė juos, pasižvalgyti po šio kompozitoriaus ir dailininko gyvenimą bei kūrybą, pritaikyti tai moderniam šokiui ir savo gyvenimiškai patirčiai.

Pasirodyme šoks: Akvilė Petniūnaitė, Greta Krylovaitė, Milda Ambrožaitė, Inga Praškevičiūtė, Evita Mikalkėnaitė, Gustė Guričinaitė, Ananda Buraitytė, Gabrielė Emily Aidulis. Choreografas: Marius Paplauskas.

Daugiau šios studijos pasirodymų:

20.00 valandą svečiuose – gerai žinoma grupė „Šalutinis efektas“, originalus Ingridos Spalinskaitės-Kurienės (koncertinės kanklės) ir Justės Sakalytės (saksofonas, vokalas, klavišinis instrumentas, skudučiai) duetas. Grupė atlieka savo kūrybos muziką, aranžuotas lietuvių tautos melodijas ir mėgstamų atlikėjų kūrinius. Šiame koncerte muzikių įkvėpimo šaltiniu taps ir M. K. Čiurlionio kūryba, o duetą papildys kontrabosininkas Gintaras Eidukaitis.

Kaip jau įprasta restoranas „Miesto sodas“ pasiūlys naujus „Čiurlioniško meniu“ patiekalus, visus sups jauki, laisva, demokratiška muziejaus kiemelio aplinka.

Renginiai nemokami.

Rugpjūčio 20 dieną M. K. Čiurlionio galeriją galima lankyti iki 19.00 valandos. Įėjimas su muziejaus bilietais.

Maloniai kviečiame atvykti.