Poilsiautojai mokomi, kaip saugiai elgtis prie vandens

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras tęsia akcijas „Elkis saugiai vandenyje ir prie vandens“ Kauno miesto paplūdimiuose. Šiandien, rugpjūčio 12 dieną, visuomenės sveikatos specialistai lankysis Kauno marių I-ajame paplūdimyje.

Akcijos „Elkis saugiai vandenyje ir prie vandens“ Kauno miesto paplūdimiuose vykdomos kiekvienais metais. Jomis siekiama paskatinti poilsiautojus nepamiršti, kad būtina rūpintis savo sveikata, neperkaisti saulėje, gerti vandenį, o ne alkoholinius ar saldžius gėrimus, nesimaudyti nežinomose vietose ar kai vanduo užterštas. Žmonės taip pat mokomi suteikti pirmąją pagalbą. Pasak visuomenės sveikatos specialistės Renatos Padleckienės, tai labai svarbu, kadangi dažnai skęstančius ar skendusius žmones išgelbėja kiti poilsiautojai.

Kauno marios
efoto.lt nuotr.

Akcijos programa:

  • Informavimas apie alkoholio žalą sveikatai ir keliamą riziką žmogaus gyvybei, poilsiaujant prie vandens.
  • Informacinės medžiagos dalinimas poilsiautojams.
  • Mokymas suteikti pirmąją pagalbą.
  • Pokalbiai–diskusijos su poilsiautojais apie rizikingo elgesio sukeliamus pavojus ir jų padarinius.
  • Viktorinų, ugdomųjų žaidimų paplūdimyje esantiems vaikams organizavimas.
  • Pokalbiai su jaunomis šeimomis, poilsiaujančiomis su vaikais paplūdimyje, apie traumų ir nelaimingų atsitikimų prevenciją. Informacinės medžiagos tėvams apie pirmosios pagalbos teikimą vaikams dalinimas.
  • Kepuraičių nuo saulės dalinimas paplūdimio lankytojams.

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai Kauno marių I-ajame paplūdimyje bus nuo 11.00 iki 13.00 valandos. Tikimasi, jog paplūdimiuose organizuojamos prevencinės akcijos padės atkreipti dėmesį į rizikingo elgesio prie vandens pavojų, paskatins mokytis suteikti pirmąją pagalbą.