Maisto papildai – svarbūs ne tik sveikatai, bet ir grožiui

Jei puoselėjame savo grožį, turime tai daryti ne tik iš išorės, tačiau ir iš vidaus. Todėl jei jūsų organizmui trūks jam būtinų maistinių medžiagų, nepaisant naudojamų odos priežiūros ir makiažo priemonių, oda, plaukai ir nagai neatrodys gražūs ir nebus sveiki.

Ir nors mūsų organizmo poreikius gali patenkinti maistas, ne visuomet laikomės subalansuotos mitybos, todėl gali atsirasti ir tam tikrų maistinių medžiagų trūkumas. Tuomet į pagalbą atkeliauja maisto papildai, kurie derinami su tinkama mityba ir sveiku gyvenimo būdu gali prisidėti ne tik prie geresnės mūsų sveikatos ir savijautos, tačiau taip pat padėti puoselėti ir mūsų grožį.

Maisto papildai grožiui ir jų veiksmingumas

Maisto papildai negali tapti maisto pakaitalu. Jie yra skirti kasdienės mitybos papildymui, kai organizmui trūksta tam tikrų vitaminų ar mineralų. Pavyzdžiui, jei jūsų organizmui trūksta vitamino B, be įvairių kitų simptomų, tai laikui bėgant atsispindės ir plaukų sveikatai, todėl tokiu atveju papildai plaukams, kartu su subalansuota mityba, gali padėti atstatyti tinkamą plaukų būklę, suteikti jiems tvirtumo, gyvybingumo ir sumažinti plaukų slinkimą.

O jei siekiama palengvinti lieknėjimo procesą ir paprasčiau sureguliuoti svorį, gali pagelbėti papildai svorio metimui, kurie reguliuoja gliukozės ir insulino kiekį, slopina apetitą, didina riebalų oksidaciją raumenyse, sumažina trigliceridų ir cholesterolio kiekį. Taigi, maisto papildai gali pagerinti mūsų odos, plaukų ir nagų sveikatą bei kartu prisidėti prie geresnės savijautos bei bendros sveikatos.

Žinoma, maisto papildų veiksmingumas gali skirtis priklausomai nuo žmogaus, nes kiekvienas organizmas yra skirtingas ir skirtingai įsisavina vitaminus bei mineralus. Be to, kiekvieno žmogaus organizmui gali trūkti skirtingų maistinių medžiagų, todėl labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, ko reikia būtent jūsų organizmui, tokiu būdu subalansuojant mitybą ir pasirenkant jums tinkamus maisto papildus.

Kokie maisto papildai naudingi mūsų grožiui?

Šiuolaikinėje rinkoje egzistuoja daugybė maisto papildų, skirtų mūsų grožiui, todėl trumpai aptarsime įvairių rūšių maistines medžiagas, kurios dažnai aptinkamos maisto papilduose ir kurių gali reikėti jūsų organizmui.

Vitaminas A, C ir E

Turbūt visi žinote, kad vitaminas A, C ir E yra labai svarbus mūsų sveikatai, tačiau šie vitaminai taip pat turi didžiulę naudą mūsų odai. Pavyzdžiui, vitaminas A padeda padidinti ląstelių apykaitą ir paskatina kolageno gamybą. Tuo tarpu vitaminas C padeda išvengti ląstelių pažeidimų, skatina elastino ir kolageno gamybą, šviesina tamsias dėmes ir odos atspalvį, o vitaminas E, kuris yra stiprus antioksidantas, apsaugo odos ląsteles ir padeda odai išlaikyti drėgmę, todėl išsaugomas jos stangrumas ir jaunatviškumas.

Žuvų taukai

Žuvų taukų papilduose yra daug Omega-3 riebalų rūgščių, kurios yra labai naudingos mūsų sveikatai. Be to, jos padeda palaikyti kolageno gamybą ir skatina odos drėgnumą, todėl oda išlieka graži, elastinga ir lygi.

Hialurono rūgštis

Hialurono rūgštis yra vienas geriausių maisto papildų gražiai ir jaunatviškai odai. Hialurono rūgštis pasižymi stipriomis drėgmę išlaikančiomis savybėmis, todėl veiksmingai kovoja su odos senėjimo požymiais.  

Kolagenas ir peptidai

Kolagenas yra baltymas, atsakingas už odos elastingumą ir tvirtumą, be to, kolageno baltymas skatina ir kaulų bei sąnarių sveikatą. Tuo tarpu peptidai yra svarbios aminorūgštys, iš kurių sudaryti odai reikalingi baltymai. Bėgant metams mūsų organizmas gamina vis mažiau kolageno, todėl oda praranda elastingumą, drėgmę, ima šerpetoti, lūžinėja nagai ir padidėja kaulų lūžių rizika. Todėl papildai su kolagenu ir peptidais gali padėti išsaugoti odos drėgmę, jos elastingumą ir sumažinti šiurkštumą.

Biotinas (vitaminas B7)

Biotinas yra vandenyje tirpus B grupės vitaminas, dar vadinamas vitaminu B7, kuris padeda puoselėti gražią odą, sveikus plaukus ir nagus. Jo pagalba galima sumažinti plaukų slinkimą ir pleiskanas, spręsti lūžinėjančių nagų problemą ir apsaugoti odą nuo žalingo aplinkos poveikio, išsausėjimo ir niežėjimo.

Probiotikai

Probiotikai arba gerosios bakterijos yra gyvos bakterijos ir mielės, kurios yra būtinos mūsų virškinimui, imuninei sistemai ir bendrai sveikatai palaikyti. Be to, probiotikai turi didelę naudą ir mūsų odai, padedant kovoti su įvairiomis odos ligomis, išlaikant optimalų drėgmės lygį, mažinant odos senėjimo požymius, skatinant odos regeneraciją, reguliuojant riebalų gamybą ir skaistinant odą.

Cinkas ir kalcis

Cinkas ir kalcis yra labai svarbūs mūsų sveikatai, tačiau taip pat jų reikia ir mūsų odai. Cinkas yra būtinas ląstelių struktūrai ir audinių tvirtumui palaikyti, tokiu būdu padedant odai išlikti stangriai ir lengviau kovoti su raukšlėmis. Tuo tarpu kalcis yra svarbus ląstelių atsinaujinimui ir augimui, todėl jo pagalba oda išlieka graži ir jaunatviška.

Pabaigai

Tai nėra vienintelės maistingosios medžiagos, kurias galime rasti mūsų grožiui ir gerai savijautai skirtuose maisto papilduose, todėl taip pat nereikėtų pamiršti ir kofermento Q10, resveratrolio, fitonutrientų ir kitų medžiagų, turinčių didelės įtakos mūsų odai, plaukams, nagams ir bendrai sveikatai. Tačiau renkantis maisto papildus niekuomet nepamirškite subalansuoti savo mitybą ir kartu pasitelkti kitus nuo sveikos gyvensenos neatsiejamus sprendimus.