Namų projektavimas savarankiškai: klaidos, kurios pasitaiko dažniausiai

namu-projektavimasNuosavų namų turėjimas yra tarsi įaugęs į daugelio žmonių kraują. Juolab, lietuvių tarpe dažnai sakoma kad kiekvienas vyras turi namą pastatyti pats, o ne kreiptis į specialistus, kurie darbus atliks už jį. Na, bent jau didžiąja dalį darbų turi atlikti būsimas šeimininkas.

Pirmasis žingsnis – namų projektavimas. Tai bene pats atsakingiausias ir daugiausiai kruopštumo reikalaujantis darbas, kadangi tinkamai sureguliuotas projektas gali nulemti ir sėkmingą namo pastatymą.

Namų projektavimo detalės

Namų projektavimas neturint tam tikros patirties – sudėtingas žingsnis. Visgi – įmanomas, tik pasimokykite iš kitų klaidų, kad pačiam netektų du kartus daryti to paties darbo.

  1. Pirmiausia reikia apsispręsti, kokio dydžio namas bus statomas ir kaip jame bus suskirstomos erdvės. Lyginant senos ir naujos statybos namus galima pastebėti vieną labai ryškų skirtumą. Anksčiau labai buvo statomi skirstant visą erdvę į labai mažas patalpas, kad kiekvienas asmuo turėtų savo kambariuką. Šiuo metu dažniausiai norima erdvesnių namų, kuriuose dominuotų atvirumas. Rengdamiesi dideles erdves nepamirškite įvertinti, ar ateityje namuose negyvens didesnius skaičius žmonių. Jeigu taip – bus galima statyti pertvaras naudojant gipso plokštes, tačiau žiūrėkite, kad tos pertvaros būtų lengvai pastatomos.

  2. Nors interjero kūrimas yra pats paskutinis žingsnis, tačiau projektavimo metu visai naudinga pasigalvoti, kokio interjero namai tinka labiausiai. Kodėl? Kadangi labai mažai apsisprendus dėl namuose dominuosiančio stiliaus koreguojasi ir pačio namo konstrukcija.

  3. Tam tikriems darbams būtina samdytis profesionalus, kurie viską atliks kur kas geriau ir kokybiškiau. Pavyzdžiui, vamzdyno tiesimas, elektros instaliacijos tiesimas ir panašiai. Kuomet projektuojate namus taip pat pasitarkite su specialistais, kadangi jie gali žinoti tai, kas pakoreguos namo išsidėstymą.

  4. Namų projektavimas apima ir įvertinimą, kokias medžiagas pirksite ir kokią investiciją planuojate joms skirti. Dažniausiai lietuviai nori kuo labiau sutaupyti. Juk todėl ir namų projektavimas dažnai atliekamas savomis jėgomis, o ne naudojantis specialistų paslaugomis. Visgi, namas yra investicija visam gyvenimui, tad jeigu nenorite, kad metų eigoje tektų papildomai investuoti – siūlome iškart pirkti kokybiškas priemones, o darbams atlikti samdyti geriausius specialistus. Samdydami geriausius susigrąžinsite ir investiciją.

Namų projektuotojai: suraskime pačius geriausius

Jeigu visgi suprantate, kad specialistas visada padarys kur kas geriau nei pats ir kiekvienas išleistas centas tam tikra prasme sugrįš Jums atgal – tokiu atveju siūlome įvertinti kuo daugiau projektuotojų, kad pasirinktas patenkintų Jūsų poreikius.

  • Būtinai susipažinkite su kitų žmonių komentarais apie anksčiau gautas paslaugas. Tai padės susidaryti nuomonę, ar gautas projektas atitinka lūkesčius ir suteiktos paslaugos bus tokios, kokios ir žadėtos.

  • Tuo pačiu siūlome įvertinti ir paslaugų kainas, kurios gali labai varijuoti.

  • Žinoma, skirtingi projektuotojai dažniausiai dirba ir su skirtingais projektais. Nuo tokių, kurie dažniausiai skirti standartinių namų kūrimui iki kiek neįprastesnių, kuriuos galima būtų pavadinti moderniais namais.

  • Derėkitės ir derinkitės smulkmenas. Kuo daugiau jų bus aptarta –tuo tikresnis galite būti, kad viskas bus taip, kaip tikitės.

  • Žinoma, galiausiai, bendraukite. Tai specialistas su kuriuo teks ilgai tartis ir derėtis, tad pasirinkite tokį žmogų su kuriuo Jums yra malonu.

Namų projektavimas yra pirmas žingsnis nuosavų namų link. Tinkamai atlikus pirmuosius žingsnius visi kiti bus kur kas tikslesni.