Termo kelnės arba ko (ne)dėvėti kalnuose slidinėjant

termo kelnesVis daugiau lietuvių pamilsta slidinėjimo pramogas. Nors mūsų šalyje jos nėra labai išvystytos ir tenka mėgautis gana mažomis trasomis, tačiau dėl lengvos kelionės net ir į pačius tolimiausius pasaulio kampelius – slidinėjimas tikrai gera pramoga. Tiesa, jeigu norite, kad slidinėjimas būtų pramoga, o ne veiksmas lydimas daugelio žaizdų – būtina ir reikalinga apranga: termo kelnės, geri batai, kepurės, šalikai…

Vykstant į kalnus labai svarbus išmanyti su kokia apranga Jūs jausitės puikiai. Reikia žinoti ne tik tai ką rengtis, tačiau tuo pačiu ir tai, ko geriausia yra nesirengti.

Džinsai – blogai

Turbūt ne kartą teko girdėti, kad džinsai labai puikiai traukia šaltį, o kuomet jie sušlampa – labai ilgą laiką lieka neišdžiuvę. Žinoma, su džinsais niekas nepradės slidinėti, tačiau net ir būvimas su jais kalnuose nėra geras pasirinkimas. Paprasčiausiai ramiai pasivaikščioti nepavyks, tad didelė tikimybė, kad tikrai pargriūsite. Tokiu atveju vėliau buvimas su džinsais bus labai nemalonus.

Termo kelnės – gerai

Termo kelnės yra puikus pasirinkimas ne tik tuomet, kai einate slidinėti, tačiau ir paprasčiausiai būnant lauke. Kai einate pasivaikščioti ir pasigrožėti gamtos akimirkomis – apsimaukite termo kelnes ir nereikės sukti galvos dėl šalčio arba drėgmės. Kad ir koks oras bus – Jūs jausitės puikiai. Tiesa, termo kelnės yra labai puikus pasirinkimas siekiant prisitaikyti ir prie lietuviškų orų.

Kelios poros kojinių – labai gerai

Jeigu norite, kad Jūsų koja jaustųsi puikiai, tokiu atveju vienu metu dėvėkite bent jau kelias poras kojinių. Tokiu atveju tikrai neperšalsite ir Jūsų kojos labai puikiai jausis. Nepamirškite to, kad geriau yra kelios plonesnės kojinės vienos ant kitos nei vienos labai storos. Kelios kur kas labiau sulaiko šilumą. Tuo pačiu siūlome nepamiršti, kad naudinga dėvėti kiek didesnius batus nei Jums jie yra reikalingi iš tikro.

Striukė ar termo striukė?

Net ir pačių garsiausių dizainerių drabužiai Jūsų neapsaugos tokiu atveju, jeigu jie nebuvo sukurti būtent tokiam orui. Taigi, keliaudami į kalnus pasirinkite ne paprastas striukes, kurias dažniausiai labai lengvai perpučia vėjas, tačiau termo striukes su kuriomis labai puikiai jausitės ir nebus baisus nei lietus, nei sniegas.

Akiniai nuo saulės – nieko naudingo?

Turbūt ne kartą teko girdėti, kad kalnuose saulė yra labai kaitri ir norint jaustis puikiai, jeigu įsigyti akinius. Ties, problema yra ta, kad žmonės pasiima paprasčiausius akinius nuo saulės ir galvoja, kad jie padės sėkmingai apsaugoti akutes. Deja, kalnuose vėjas yra labai didelis, tad jos jis papūs – Jūsų akiniai gali nuskristi. Taigi, norite jaustis puikiai – siūlome įsigyti specialius slidinėjimui skirtus akinius su kuriais jausitės puikiai, viską matysite ir akiniai nedings nuo Jūsų veido.

Specialūs apatiniai. Būna ir taip?

Tikrai taip. Specialūs apatiniai turi šildomąsias funkcijas, jos sulaiko Jūsų kūno temperatūrą, tad apsaugos labai svarbius žmogaus kūno organus. Jeigu norite nepergyventi, kad per šaltas oras gali būti kenksmingas – siūlome įsigytu ir specialius apatinius su kuriais jausitės labai puikiai ir tuo pačiu buvimas kalnuose bus tik malonumas.