Elektroninės muzikos, menų ir alternatyvaus gyvenimo būdo festivalyje „Yaga Gathering 2016“ žiūrovus stebins atlikėjai iš Lietuvos ir iš užsienio. Chillout scenoje išvysite Lietuvos beatbokserį Gon, Bulgarijos atlikėją E.U.E.R.P.I., Švedijoje gyvenančio brito muzikinį projektą Dataline, lenkus Nag Champa, italų Lo.renzo projektą ir daugelį kitų.
Sunkiai apibrėžiami muzikos žanrai
Pasak festivalio ramybės scenos koordinatoriaus, renginių organizatoriaus Tado Ingilevičiaus, „Yaga Gathering 2016“ ramybės scenoje pasirodys beveik 40 atlikėjų iš visos Europos.
„Šiais metais girdėsime labai įvairių muzikos stilių atlikėjus – nuo ambient, dub techno iki visiškai į jokias žanrų ribas netelpančių pasirodymų. Pavyzdžiui, iš Lenkijos atvyksta grupė „Nag Champa“, kurių pasirodymuose paprastai galima išgirsti nuo didžeridu iki beatbokso garsų, o muzika praturtinama šokio performansais. Tuo tarpu atlikėjas Dataline yra ir oficialus „Elektron“ gamyklos, gaminančios vienus iš pačių kokybiškiausių sintezatorių ir kitas muzikos kūrimo mašinas, veidas. Jis Puikiai įvaldęs „Elektron” mašinų funkcijas, savo pasirodymus atlieka laisva improvizacija visus garsus valdydamas muzikos mašinomis“, – pasakojo Tadas Ingilevičius.
Pasak jo, vienas unikaliausių pasirodymų turėtų būti prieš penketą metų įsikūrusio bulgarų muzikinio projekto E.U.E.R.P.I., kurį įkūrė gitaristas Mirian Kolev, kiek vėliau prie jo prisijungė ir perkusininkas Konstantin Stoyanov.
E.U.E.R.P.I. apibūdinamas kaip eksperimentinis, melancholinės-psichodleinės, dark ambient, free-jazz arba chill-noise muzikos žanrų projektas. Jų gyvai atliekama muzika pasižymi laisvomis improvizacinėmis kompozicijomis. Pasak pačių projekto narių, savo muzika jie siekia atskleisti idėją, kad muzika yra laisva ir nevaržoma žanrų ribų.
„Ne mažiau įdomus bus ir lenkų „Oiler room“ performansas, kuriame sujungiama daugiau nei 10 muzikos instrumentų, muzikos kūrimo mašinų bei vizualinių efektų. O Pavel Ambiont atliks savo kūrybos dubtech ambient muziką. Jis laikomas vienu iš ryškiausių elektroninės muzikos reprezentuotojų iš Baltarusijos“, – teigia scenos koordinatorius.
Egzotiški ir klasikiniai instrumentai
Pasak Tado Ingilevičiaus, festivalis siekia pristatyti kuo įvairiapusiškesnę muziką ir kasmet į grojaraštį įtraukia ir egzotiškų pasirodymų. „Iš Italijos atvykstantis Lo.Renzo supažindins su mažai kam žinomu, iš Indijos ir Nepalo atkeliavusiu, muzikos instrumentu sarangi. Atlikėjas meistriškai derina šio styginio, kiek primenančio smuiką, instrumento garsus su elektronine psichodeline muzika“, – sako ramybės scenos koordinatorius.
Lo.Renzo pristatys prieš keletą mėnesių pasirodžiusio naujausio albumo „Road Never Ends“ kūrinius. Savo muzika jis kvies klausytojus svajoti apie vasaros naktis, ėjimą basomis per žolę, vaizdus, atsiveriančius nuo kalno viršūnės. Tai muzika, pasakojanti apie neregėtas vietas, žmones ir gyvūnus, kuriuos mes galime išvysti tik vidumi.
„Be egzotiškų muzikos instrumentų bei elektroninės muzikos kūrimo mašinų išvysime ir klasikiniais instrumentais muziką atliekančius atlikėjus. Pavyzdžiui, atlikėjas Patris savo modern classic ambient pasirodymus pasaldina gyvais violončelės garsais. Tuo tarpu merginų duetas Bassalog savo pasirodymuose naudoja itin daug mušamųjų instrumentų“.
Muzika be jokio instrumento
„Ne mažiau puikių atlikėjų turime ir Lietuvoje. Šiemet festivalyje pasirodys vienas geriausių Lietuvoje dubtech atlikėjas Grad_u. Taip pat festivalyje gros Vėjopatis, savo pasirodymuose sujungiantis lietuviškas sutartines su dubtech garsais, Auren ir daugelis kitų. Vienas įdomiausių lietuviškos muzikos pavyzdžių šiais metais bus beatbokseris GON“, – kalbėjo scenos kuratorius.
GON – profesionalus vokalinės perkusijos (beatbokso) bei sudėtingų live looping pasirodymų kūrėjas, laužantis tradicinio beatbokso stereotipus. Atlikėjo muzika yra atliekama scenoje gyvai, pasitelkiant efektų pedalus ir nenaudojant jokių iš anksto įrašytų garsų. Po elektroniškai skambančių GON pasirodymų sunku patikėti, jog visi pirminiai garsai sklido iš žmogaus lūpų.
Atlikėjas 2014 metais išleido vienintelį beatbokso albumą Lietuvoje ir Pabaltijo šalyse „Gonebea“. Tik lūpų ir gerklės pagalba kuriama muzika, atstojanti mušamuosius ir daugelį kitų instrumentų, nepalieka abejingų nei vieno. Kaip teigia pats atlikėjas „šiandien beatboksas savarankiškas, savyje visus muzikinius stilius talpinantis žanras“.
Festivalis „Yaga Gathering“ vyks liepos 28 d. – rugpjūčio 1 d. Varėnos rajone, Ežeraičio miške prie Spenglos ežero ir šaltinio. Bilietus įsigyti galima oficialioje festivalio interneto svetainėje adresu….
E.U.E.R.P.I.:
https://www.youtube.com/watch?v=rEvrIz_y37s
Lo.Renzo:
Nag Champa:
GON: