Odontologinės procedūros: ilgalaikė sveikatos perspektyva

odontologijos kabinetas

Pas odontologą vykstama, kai skauda. Vykstama ir kai neskauda. Juk naudinga nenumoti ranka į profilaktiką ir pasitikrinti. Žinoma, šiais laikais tokios procedūros kaip beskausmis danties rovimas vyksta kuo efektyviausiai, tačiau svarbiausias ir tikrai pirmiausias uždavinys – pagydyti. Ne rauti, o gydyti.

Truputis filosofijos

Apie daugelį dalykų galima kalbėti bent dvejopai – paprastai ir giliamintiškai (arba, kitaip tariant, filosofiškai). Apie dantų gydymą taip pat reikėtų pakalbėti (beveik) filosofiškai.

Pirmiausia reikėtų atsižvelgti į procedūrų pavadinimus. Pavyzdžiui, beskausmis danties rovimas todėl ir vadinamas beskausmiu, kad vyksta… be skausmo. Kaip? Taikoma vietinė nejautra.

Kitos procedūros taip pat lengvai pažįstamos iš pavadinimų. Tarkime, plombavimas ir estetinis plombavimas nėra tas pats. Užtat iš šio skirtumo paaiškėja, kad yra kas. Kitaip sakant, susidėlioja taškai ant „i“.

O kad aiškumo dėl dantų būklės būtų kuo daugiau, aktualu reguliariai juos tikrintis. Jei nuolat sakoma, kad stinga laiko, kad nėra kada užsukti pas odontologą, tai po kelerių metų susizgrimbama, jog jau seniai reikėjo apsilankyti. Džiugu, jei metams bėgant dantys išlieka sveikut sveikutėliai, tačiau akivaizdžiau nei akivaizdu, jog savo laiku atliekama patikra ir profilaktinės procedūros – tai ne iš piršto laužta, o labai reali nauda.

Gydytojo misija

Gydytojai yra tam, kad padėtų. Profesionalūs, rūpestingi, į savo sritį atsakingai žiūrintys specialistai dirba tam, kad kiekvienam pacientui būtų geriau. Jei žmogus skundžiasi danties skausmu, odontologas tikrina, ieško problemos. Jei žmogus sako, jog dantys jautrūs, odontologas vėlgi tikrina. Jei pacientas atvyko po traumos (pavyzdžiui, nuskilo dantis), odontologas apžiūri ir siūlo geriausius variantus.

Dar reikėtų paminėti, jog odontologinį darbą dirbantys asmenys paprastai turi ir vadybinių sugebėjimų. Juk ne taip paprasta „suvaikyti“ laiką ir vizitus, ne taip lengva skrupulingai planuoti. Suplanuok netiksliai ir visa dienotvarkė primins ne ką sklandaus, o tiesiog krachą. Kaip žinome, krachas odontologijos klinikoje nėra itin pageidaujamas.

Ilgalaikė sveikatos perspektyva

Kai kalbame apie kokius projektus, vartojame tokius žodžius kaip „ilgalaikis“, „trumpalaikis“. Kai tema yra odontologija ar apskritai sveikata, ilgalaikiškumas ypač svarbus. Būtų keista, jei specialistas pasakytų: „Dabar užplombuosiu, bet viena kita savaitė ir reikės plombuoti iš naujo.“ Kai apsilankote pas odontologą, tikitės, jog bent pusmetį ar metus būsite ramūs dėl dantų būklės.

Apie ilgalaikę perspektyvą sufleruoja ir dantų atkūrimo būdai – tiek tradiciniai protezai, tiek, žinoma, ir pažangieji implantai. Tai ištobulinta, pritaikyta, kad būtų patogu ir kad tinkamai tarnautų.

Tad ar rovimo atveju, ar bet kokioje kitoje situacijoje svarbu ne vien priežastys, bet ir pasekmės. Odontologai į tai atsižvelgia ir siūlo ne trumpalaikius, o ilgalaikius variantus.