PARODA „NUO REALIZMO IKI OBJEKTO. PASAULIO LIETUVIŲ MENAS LIETUVOS IŠEIVIJOS DAILĖS FONDO KOLEKCIJOJE“

Šių metų balandžio 14 dieną, ketvirtadienį, 18.00 valandą M. Žilinsko dailės galerijoje (adresas Nepriklausomybės a. 12, Kaunas) įvyks jubiliejinės Lietuvos išeivijos dailės fondo parodos „Nuo realizmo iki objekto. Pasaulio lietuvių menas Lietuvos išeivijos dailės fondo kolekcijoje“ atidarymas.

PARODA „NUO REALIZMO IKI OBJEKTO. PASAULIO LIETUVIŲ MENAS LIETUVOS IŠEIVIJOS DAILĖS FONDO KOLEKCIJOJE“
PARODA „NUO REALIZMO IKI OBJEKTO. PASAULIO LIETUVIŲ MENAS LIETUVOS IŠEIVIJOS DAILĖS FONDO KOLEKCIJOJE“

Ši paroda žymi penkerių metų Lietuvos išeivijos dailės fondo sukaktį. Parodoje pristatomii net 27 Lietuvos išeivijos menininkų darbai nuo XX a. pradžios iki šių dienų, tarp jų – Aido Bareikio, Ray Bartkaus, Kazio Daugėlos, Stasio Eidrigevičiaus, Prano Gailiaus, Adomo Galdiko, Vytenio Jankūno, Česlovo Janušo, Rūtos Jusionytės, Vytauto Kasiulio, Žilvino Kempino, Algimanto Kezio, Prano Lapės, Juliaus Ludavičiaus, Ievos Martinaitytės-Mediodios, Viktoro Petravičiaus, Jono Rimšos, Antano Rūkštelės, Pauliaus ir Svajonės Stanikų, Elenos Urbaitytės-Urbaitis, Adolfo Valeškos, Adomo Varno, Vytauto Osvaldo Virkaus, Viktoro Vizgirdos, Kęstučio Zapkaus, Vladislovo Žiliaus ir Kazimiero Žoromskio kūriniai.

Parodoje – platus lietuvių menininkų kūrybos spektras nuo realizmo iki abstrakcijos ir šiuolaikinės dailės objektų. Pasak kuratorės dr. Rasos Žukienės, ši paroda – tai plati ir kontrastinga XX–XXI a. lietuvių meno panorama, atspindinti menininkų pasiekimus. Iš gausios ir turtingos Lietuvos išeivijos dailės fondo kolekcijos atrinkti kūriniai yra aukšto meninio lygio artefaktai, eksponuoti įvairiose pasaulio galerijose ir muziejuose. Šioje parodoje jie bus pristatyti ne vien kaip meninės vertybės, bet ir kaip savojo laiko, tapatumo paieškų, sudėtingų tautos gyvenimo momentų liudytojai.

Istorijos kataklizmai lėmė, kad lietuviai tapo diasporos tauta. Lietuvių dailininkų esama visuose penkiuose žemynuose, o kūryba pasklidusi pasaulyje. Tai istorijos faktas, turintis ir šviesiąją, ir tamsiąją pusę. Lietuvių menininkų kūriniai eksponuojami pasaulio muziejuose ir galerijose, jų esama svarbiausių muziejų kolekcijose. Tačiau neretai nutinka ir taip, kad kūriniai tampa beglobiai, todėl Lietuvos išeivijos dailės fondas jau daugiau nei penkerius metus nuosekliai telkia svetur sukurtus lietuvių menininkų darbus, o dalį fondo kolekcijos bus galima išvysti šioje parodoje.

Paroda veiks: nuo 2016 04 14 iki 2016 05 29  

Papildomą informaciją teikia: Ugnė Bužinskaitė, VšĮ Lietuvos išeivijos dailės fondas vykdomoji direktorė, tel. +370 62184256, el. paštas [email protected]

Parodos organizatoriai: Lietuvos išeivijos dailės fondas, „Lewben Art Foundation“
Parodos partneris – Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus
Kuratorė – dr. Rasa Žukienė
Koordinatorės:  Ugnė Bužinskaitė, Giedrė Marčiulaitė
Architektūra ir dizainas – IMPLMNT
Rėmėjai: „Lewben Group“, „Enercom Capital“, „Strategy Labs“, „Nordgain“, Živilė ir Jonas Garbaravičiai, Lietuvos kultūros taryba
Informaciniai rėmėjai: artnews.lt, „Echo Gone Wrong“
Daugiau informacijoswww.lewbenart.com