Petro Blaževičiaus knygos „Operos ir meilės glėbyje. Irenos Jasiūnaitės prisiminimai“ pristatymas

Šių metų gegužės 28 dieną (ketvirtadienį) 17.00 val. G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos konferencijų salėje (Adresas Respublikos g. 14, Panevėžys) – Petro Blaževičiaus knygos „Operos ir meilės glėbyje. Irenos Jasiūnaitės prisiminimai“ pristatymas.

Pristatyme dalyvaus knygos autorius, taip pat muzikologė VITALIJA MOCKUTĖ-ALEKNIENĖ. Renginį koncertu pradės Panevėžio muzikinio teatro dainininkė LAIMA ČESLAUSKAITĖ, fleitininkas JUSTINAS MAČYS, pianistas PAULIUS MATUZAS.

Neprilygstamoji Karmen, operos primadona, vyrų širdžių daužytoja – tokia knygos „Operos ir meilės glėbyje. Irenos Jasiūnaitės prisiminimai“ herojė. Ireną Jasiūnaitę garbino šio žanro gerbėjai ir dabar puikiai prisimena jos kartos žmonės. Garbų 90 metų jubiliejų švenčianti solistė savo prisiminimus patikėjo savo kraštiečiui rokiškėnui Petrui Blaževičiui, kuriuos jis suguldė į knygą. Petro Blaževičiaus knyga

Solistė I. Jasiūnaitė savo gyvenimo neįsivaizdavo be muzikos, kuri buvo jos didžioji meilė. Nuostabi muzika skambės ir knygos pristatymo metu. Panevėžio muzikinio teatro dainininkė Laima Česlauskaitė, žavinti savo įstabiu balsu, atliks solistės pamėgtas arijas. Muzikuos fleitininkas Justinas Mačys, pianistas Paulius Matuzas. Muzikos paslaptis atskleis muzikologė Vitalija Mockutė-Aleknienė.

G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje norintys jau gali paskaityti Petro Blaževičiaus „Operos ir meilės glėbyje. Irenos Jasiūnaitės prisiminimai“. Knygos autorius padovanojo bibliotekai tris egzempliorius. Šią knygą galima rasti Naujų knygų parodoje, veikiančioje bibliotekos Didžiojoje skaitykloje.

Ši knyga ne tik nuoširdus, spalvingas ir įdomus pasakojimas apie operos solistę ir ypatingą moterį Ireną Jasiūnaitę, bet tikra to meto enciklopedija, kurioje iškyla žymios asmenybės, to meto kultūrinis gyvenimas, jo džiaugsmai ir nepritekliai. Petras Blaževičius į knygą sudėjo primadonos dienoraštį, straipsnių ištraukas, savus pastebėjimus, jos amžininkų prisiminimus.

Knyga „Operos ir meilės glėbyje. Irenos Jasiūnaitės prisiminimai“ užburia ir įtraukia nuo pat pirmų puslapių. Nors dabar gausu memuarinės literatūros, bet ši ryškiai išsiskiria iš tokio žanro kūrinių. Neveltui Irenai Jasiūnaitei ne vienas yra sakęs, kad jei ji nebūtų pasirinkusi savo didžiosios meilės operos, būtų tapusi puikia rašytoja. Gal tą įtakojo, kad solistė visą gyvenimą nuo ankstyvos jaunystės iki garbios senatvės bendravo su mūsų literatūros korifėjais Justinu Marcinkevičiumi, Antanu Venclova, Kostu Korsaku, Juozu Baltušiu, Algimantu Baltakiu ir kitomis įžymybėmis, o jos vyras buvo iškilus poetas Vytautas Bložė.

Renginyje bus galima pigiau nei knygynuose įsigyti pristatomą knygą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *