Paroda „Dievdirvių skulptūrėlės iš senųjų koplytėlių ir koplytstulpių“

Šių metų gegužės 29 dieną 13.00 valandą Lietuvos liaudies buities muziejuje vyks parodos „Dievdirvių skulptūrėlės iš senųjų koplytėlių ir koplytstulpių“ atidarymas. Maloniai kviečiame apsilankyti!

Parodą skiriame 2015-iems Etnografinių regionų metams. Parodoje – senųjų dievdirbių skulptūrėlės iš Lietuvos liaudies buities muziejaus rinkinio, kuriame yra 178 eksponatai. Jos datuojamos XIX a. pabaiga ir XX a. pirmaisiais dešimtmečiais. Seniausia rinkinio skulptūrėlė – Pieta, atvežta iš Viekšnių apylinkių (Akmenės raj.), išdrožta 1888 metais.

Paroda „Dievdirvių skulptūrėlės iš senųjų koplytėlių ir koplytstulpių“

Skulptūrėlės buvo rastos Žemaitijos, Aukštaitijos, Suvalkijos ir Dzūkijos regionų vietovėse. Daugumą jų sudaro Švč. Mergelės Marijos, Kristaus temų skulptūrėlės, kurios buvo labiausiai paplitusios visoje Lietuvoje. Taip pat šventųjų vyrų ir moterų temos skulptūrėlės – Jono Nepomuko, Jurgio, Antano, Florijono, Kazimiero, Jono, Vincento, Juozapo, Pranciškaus, Nikodemo, Barboros, Agotos, Marijos Magdalenos, Daratos ir Angelų figūrėlės, kurios atspindi kiekvieno regiono dievdirbių pamėgtas temas, drožybos ir šventųjų vaizdavimo ypatumus.

Žemaitijos ir Aukštaitijos regionų dievdirbių kūrybą parodoje atstovauja Juozas Dapkus (g. 1908 m.) iš Visbarų k. (Tauragės raj.), Stasys Vaivada iš Jocių k. (Tauragės raj.), Kazimieras Lukminas iš Pamukio k. (Raseinių raj.), Mykolas Vasilevičius iš Megučionių k. (Pakruojo raj.), Petras Kliauga iš Panemunėlio (Rokiškio raj.), Žiūrauskas iš Padusčio k. (Zarasų raj.). Parodoje taip pat eksponuojama nebaigta Nukryžiuotojo skulptūrėlė, kurią išdrožė Antanas Klanius (g. 1830 m.) – vienas garsiausių Žemaitijos dievdirbių.

Rengėjai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *