Pirmoji kelionė į Balį ir tai, ką turėtumėte žinoti

Turbūt jau dauguma jūsų esate girdėję apie dalykus, kurie neturėtų įvykti kelionėje po Balį: besaikis gėrimas, pernelyg daug nuogo kūno paplūdimiuose ir vietinės kultūros ignoravimas. Tačiau tai nėra tikrasis Balis. Be Kutos yra dar daugybė vietų, kurios pirmą kartą Dievų salą lankančius turistus gali nustebinti ir pakylėti.

Jie žino, kad tai jūsų pirmas kartas

Vietiniai Balio salos gyventojai puikiai atskiria pirmą kartą Balyje besilankančius turistus nuo patyrusių keliautojų, kurie čia lankosi jau ne pirmą kartą. Vos tik žengsite pro savo viešbučio duris į Balio gatves, galite būti tikri, kad aplink jus ims būriuotis dešimtys pardavėjų, kurių kiekvienas stengsis jums įsiūlyti savo prekes. Kai kurie jų gali tiesiog reikalauti, kad sumokėtumėte už jų jums įpirštas prekes! Todėl jie tikrai žino, kuriems žmonėms kelionė į Balį yra pirmoji.

Jūs prakaituosite taip, lyg tai būtų paskutinė jūsų diena

Pamirškite apie savo mėgstamus džinsus ar sunkią striukę – Balyje ištisus metus yra labai karšta, o vidutinė temperatūra čia siekia net 32 laipsnius! Su savimi pasiimkite daugiau medvilninių ir laisvų drabužių bei avalynę atvirais pirštais. Tiesą sakant, didžiąją dalį savo kelionės laiko Balyje jūs praleisite maudymosi kostiumėlyje. Gegužės – liepos mėn. yra geriausias laikas aplankyti Balį. Pastaruoju laikotarpiu jums gali pasisekti pereiti gatve už savęs nepaliekant didžiulių prakaito balų, tačiau vėlgi – negalite būti tuo tikri!

Balio paplūdimiams toli iki Australijos paplūdimių

Jei bent kartą esate lankęsi Australijoje arba bent jau domėjotės šia šalimi, turbūt puikiai žinote, kad Australija gali didžiuotis bene pačiais geriausiais paplūdimiais pasaulyje, tačiau tuomet, kai nuvyksite į Balį, pirmasis įspūdis gali jus nuvilti. Vanduo daugelyje populiarių Balio paplūdimių nėra skaidrus, todėl plaukiant vargu ar pamatysite dugną. Kita vertus, yra tam tikrų išimčių. Ungasun paplūdimiai, kur yra įsikūrę daugybė paplūdimio klubų, atrodo kaip Amalfi krantinė, tačiau visuomet būkite budrūs ir saugokitės didelių bangų.

Kultūra yra visur, kur bepažvelgsite

Tikroji Balio kultūra, su savo tradiciniais ritualais, festivaliais ir senovę menančiais kultūriniais sprendimais, yra visur, kur bepažvelgsite. Kad ir kur nukeliausite, jūs visuomet išvysite daugybę įvairių ceremonijų ir ritualų. Balio gyventojai labai didžiuojasi savo kultūra ir yra labai religingi – nuo mažų vaikų, iki senolių.

Turite su savimi pasiimti sarongą

Kadangi Balyje yra labai daug šventyklų ir jūs neabejotinai norėsite dalyje jų apsilankyti, būtinai su savimi pasiimkite sarongą ir diržą. Jei pamirštumėte tai padaryti, juos galite išsinuomoti arba įsigyti pakankamai nedidele kaina. Tiek vyrai, tiek ir moterys privalo su sarongu pridengti savo kojas žemiau kelių, o diržas turi būti apjuostas aplink liemenį.

Gėrimai yra labai skanūs ir pigūs

Balio gyventojai puikiai žino, kaip paruošti nepakartojamą kokteilį. Vieni geriausių gali būti pagaminti baruose, paplūdimio klubuose ir restoranuose, įsikūrusiuose Seminyak ir Legian. Tačiau niekuomet negalite žinoti, kaip jus nustebins barmenas, kurį atrasite viduryje niekur. Žinoma, nors Balyje gėrimai yra labai pigūs, turėtumėte vengti tokių gėrimų, kurių kaina yra pernelyg žema net ir vertinant pagal Balio standartus. Tačiau vynas, palyginus su spiritiniais gėrimais, Balyje yra labai brangus.

Apsipirkinėjimas yra smagus, tačiau nebe toks, koks buvo kadaise

Apsipirkinėjimas Balyje yra smagus užsiėmimas, tačiau tik pirmą kartą apsilankiusiems šioje saloje. Balyje galite rasti daugybę boutigue parduotuvių, aukštos klasės drabužius siūlančių parduotuvėlių, sidabrinių juvelyrinių dirbinių ir antikvarinių daiktų parduotuvių. Didelė dalis prekių kainuoja tiek pat, kiek ir namuose, todėl vertėtų ieškoti išpardavimų.