Plastikiniai ar mediniai langai: kuriuos pasirinkti?

Kiekvienas namas turi langus, kurie padeda gyventi šiltai ir jaukiai bei tuo pačiu stebėti pasaulį, kuris yra už namų sienų. Jeigu keičiate langus namuose, tokiu atveju turbūt iškilo klausimas, kokius geriau montuoti? Plastikiniai langai šiuo metu yra kur kas populiaresnis pasirinkimas nei mediniai, tačiau klausimas: ar jie išties geresni, ar paprasčiausiai žmonės mieliau perka tai, kas yra naują? Sužinoti atsakymą galima susidėliojus pliusus ir minusus.

Kaina. Plastikiniai langai yra kur kas pigesnis pasirinkimas nei kad mediniai. Net ir tokiu atveju, jeigu perkate ekologiškus plastikinius langus (kurie šiuo metu ypač intensyviai populiarėja). Taigi jeigu taupote, akivaizdu, kuris variantas Jums tinka labiausiai. Juolab, sutaupyti taip pat galima dar labiau, jeigu:

  1. Perkate produkciją internetu.
  2. Laukiate akcijos, kurios metu galima gauti nuolaidas.
  3. Taip pat perkate padėvėtus langus.
  4. Juos įsistatysite pats, o ne samdysite įmonę, kuri gali tai atlikti.
  5. Tuo pačiu, galite pirkti langus su broku, kurie dažniausiai būna daug pigesni, nors pats brokas tikrai labai minimalus ir nesukeliantis kokių nors problemų. Šiuo atveju reikia tokių langų ieškoti specializuotose vietose.

Kokybė. Šiuo atveju sunku vienareikšmiškai tvirtinti, ar plastikiniai, ar mediniai langai yra kokybiškesni. Galima drąsiai sakyti, kad viskas priklauso nuo gamintojo. Taigi, tiek vieni, tiek kiti gali būti ypač kokybiški, tačiau lygiai taip pat gali būti gana prastas pasirinkimas. Svarbiausia yra atrasti tokios įmonės produkciją, kuria jūs visiškai pasitikite.

namo statyba
commons.wikimedia.org nuotr.

Stilius. Žinoma, norisi ne tik gražių langų, tačiau tuo pačiu ir stilingų, kurie puoštų namus. Daugelis tvirtina, kad mediniai langai yra kur kas gražesnis pasirinkimas, tačiau taip sakyti gali tiek tie, kurie nesusipažino su plačia pasiūla, kurią galima atrasti plastikinių langų pasirinkime. Šiuo metu galima pasirinkti net kokius plastikinius langus, kurie atrodo visiškai taip pat, kaip mediniai. Argi tai nėra puiku?

Saugumas ir ilgaamžiškumas. Plastikiniai langai kur kas atsparesni neigiamiems aplinkos faktoriams, tad nieko keisto, kad jie kur kas sėkmingiau ir ilgiau jums tarnaus. Mediniai langai gana jautriai reaguoja į drėgmę. Nors šiuo metu yra nemažai įvairių priemonių, kurios gali užkirsti kelią pelėsiui, tačiau plastikiniai langai vistiek yra kur kas ilgaamžiškesnis pasirinkimas.

Ekologija. Tai irgi gana svarbus faktas, kadangi daugelis žmonių šiais laikais labai vertina gamtos saugojimo faktorių. Plastikiniai langai gali būti ekologiški. Galima įsigyti tuos, kurie yra visiškai nekenksmingi tokiu atveju net jeigu juos dėsitės į burną. Taigi, tiek plastikiniai, tiek mediniai – puikus ir labai rekomenduotinas pasirinkimas.

Akivaizdu, kad palyginus šiuos du variantus – plastikiniai langai yra kas geresni. Būtent todėl žmonės juos ir perka. Ne todėl, kad tai naujesnis būdas, o todėl, kad jie kur kas ilgaamžiškesni, gražesni ir tuo pačiu funkcionalesni. Galiausiai, svarbu ir tai, kad tai pigesnis pasirinkimas. Jeigu norite sutaupyti – rinkitės atsakingai ir patį geriausią variantą. Būtent tokie ir yra plastikiniai langai. Svarbiausia įvertinti privalumus ir pasirinkti teisingai.