Pramoninių siurblių tipai ir parametrai

Pramoniniai siurbliai – tai pramonėje naudojami įrenginiai vandens ar dujų srovės formavimui. Pramoninių siurblių paskirtis suteikti aplinkai kinetinę energiją judėjimui nustatyta kryptimi, naudojant nukreipiamąsias konstrukcijas. Pramoninis siurblys yra labai plačiai naudojamas, ypač tose srityse, kur yra poreikis kilnoti darbines terpes. Šiuo metu sukurta labai daug įvairių pramoninių siurblių rūšių, kurie skiriasi konstrukcija ir komplektacija.

Pramoniniai siurbliai
http://www.ofnis.lt nuotr.

Pramoniniai siurbliai užtikrina technologinių, gamybinių linijų veikimą, taip pat aprūpina skirtingos paskirties statinių sistemas, perpumpuodami įvairias skystas medžiagas ir mišinius. Siurbliai tai įrenginiai, kurie naudodami mechaninę energiją, gaminamą variklių, pumpuoja skysčius. Yra daugybė pramoninių siurblių rūšių, modelių ir modifikacijų. Pagrindiniai rodikliai, kurie būdingi pramoniniams siurbliams – tiekimas ir spūdis. Renkantis pramoninį siurblį reikia visada atsižvelgti į tai, kad šie parametrai priklauso nuo siurblių konstrukcijos savybių, taip pat reikia stebėti, kad darbo režimas atitiktų siurblio technines charakteristikas.

Pramoninius siurblius galima klasifikuoti pagal jų charakteristikas: pagal veikimo principą, paskirtį ir kitas. Išcentrinis sekcijinis siurblys yra horizontalus siurblys dviejų pagrindinių tipų: įranga karšto vandens perpumpavimui arba šalto vandens perpumpavimui. Išcentrinis vandens siurblio modelis naudojamas neutralaus vandens perpumpavimui ir priklauso nuo vandens temperatūros. Pirmasis tipas tobulai tinka vandentiekio sistemoms, dažnai jie yra naudojami anglies šachtose arba panašiose įmonėse, kur perpumpuojamo vandens temperatūra yra 1-45 laipsniai Celsijaus. Antrasis naudojamas bet kurioje karšto vandens tiekimo sistemoje kur vandens temperatūra siekia 105 laipsnius Celsijaus.

Išcentriniai sekcijiniai siurbliai – tai horizontalūs ir vertikalūs siurbliai, skirti techniškai agresyvių skysčių pumpavimui. Jie turi galingus variklius, juos galima naudoti bet kurioje gamybos srityje.

Vakuuminių siurblių paskirtis kurti ir palaikyti vakuumą įvairiose įrangose ir sistemose. Panardinami siurbliai gali būti naudojami, jei reikia perpumpuoti pačią įvairiausią skystį (vandenį, alyvą ir t. t.) taip pat oro išsiurbimui. Jie yra populiarūs, nes konstrukcijos panardinimas užtikrina, kad įrenginys neperkais veikimo metu. Tokių siurblių pritaikymo sfera taip pat yra labai plati. Panardinami siurbliai naudojami giluminiuose gręžiniuose vandens pumpavimui. Konsoliniai siurbliai naudojami vandens tiekimui, tiek geriamo, tiek pramoninės ar ūkinės paskirties. Fekaliniai arba kanalizaciniai siurbliai skirti darbui su terpėmis, kurios pasižymi ypatingai dideliu užterštumo lygiu. Kanalai juose yra platesni, nei tie, kurie naudojami švaraus vandens pumpavimui. Fekaliniai siurbliai gali būti gaminami įvairių parametrų, priklausomai nuo kliento poreikių ir pageidavimų. Jie gali būti naudojami tiek uždarose šiltose patalpose, tiek atvirose patalpose su pakankamai žema temperatūra. Šiuos siurblius galima naudoti ir pumpuojant neagresyvius skysčius.

Cirkuliaciniai siurbliai yra neatsiejama bet kokio statinio vandentiekio dalis. Tokius įrenginius geriausia naudoti buityje, naudojami jie gali būti šildymo, ventiliacijos ir kitose sistemose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *