Priemonės apsisaugojimui: kova su koronavirusu

kaukės

Labai svarbu, jog siautėjant koronavirusui kiekvienas jaustų pareigą apsisaugoti nuo jo kaip įmanoma geriau, todėl tam reikalingos apsaugos priemonės. Tarp jų yra ne tik apsauginės veido kaukės, bet ir kelios papildomos priemonės, kurios suteikia dar geresnę apsaugą, jei yra naudojamos kartu. Kalbant apie apsaugines papildomas priemones labai svarbu žinoti, jog papildomos priemonės negali būti naudojamos be pagrindinės, kadangi jų veiksmingumas tampa labai prastas. Apsauginės kaukės yra pagrindinė apsaugos priemonė, o tokie dalykai kaip apsauginiai skydai, dezinfekcinis skystis, pirštinės ir panašios priemonės yra tik papildomos. Greičiausiai tą nesunku suprasti, nes privaloma apsauga visose viešose vietose yra būtent kaukės. Be jų net ir dabar į uždarą, viešą vietą eiti yra draudžiama tam, jog virusas turėtų kuo mažesnius šansus plisti.

Apsauginės kaukės gali būti kelių tipų. Vienos iš populiariausių ir geriausiai saugančių yra būtent respiratoriai. Apsisaugojimui nuo viruso tinka dveji – FFP2 ir FFP3 respiratoriai, nes jie puikiai filtruoja ore esančias daleles. FFP2 filtruoja 95 procentus, FFP3 – net 99, todėl jis vadinamas geriausia apsauga. Respiratoriai puikūs ir tuo, kad ne tik gerai filtruoja, bet ir labai puikiai prisiderina prie veido formų, todėl lieka labai mažai tarpų, per kuriuos mikroorganizmai ar bakterijos galėtų pasiekti kvėpavimo takus. Daugelis galvoja, jog dėl respiratoriaus tvarumo jis puikiai tiks naudoti ne vieną kartą, tačiau praėjus 8 valandoms, jis tampa nebeveiksmingas ir tikrai netinka pakartotiniam naudojimui.

Medicininės kaukės puikiai tinka, kai reikia kaukės neilgam laiko tarpui, nes veiksmingos būna iki tol, kol sudrėksta. Tai įvyksta gana greitai – kaukė tampa drėgna per daugmaž 2 valandas, todėl visuomet reikia turėti jų pasikeitimui. Deja, bet kaukės keitimas gali labai apsunkti, jei esate tokioje vietoje, kur nebūtų kur ją išmesti arba kur nusiplauti rankų. Bet kokią kaukę nusiimant reikia būti tikriems, jog imama tik už raištelių, o ne už visos kaukės, taip tik paskleidžiamos visos bakterijos, kurios ant jos galėjo susikaupti. Taigi išmetus kaukę būtina dezinfekuoti rankas, taip pat prieš dedantis kitą kaukę labai svarbu, kad rankos būtų neužterštos. Taip užtikrinsite, jog kaukė veiks tinkamai.