„Sangailės vasara“ tęsia skrydį: filmas apdovanotas Slovakijoje ir pristatytas Paryžiuje

Geriausia praėjusių metų lietuviška kino juosta pripažinta „Sangailės vasara“ toliau garsina lietuvišką kiną pasaulyje. Savaitgalį filmas apdovanotas pagrindinio Slovakijos kino festivalio prizu ir pristatytas Paryžiuje, mieste kuriame gyvena filmo režisierė lietuvė Alantė Kavaitė.

Žiūrovai po seanso – su ašaromis akyse

Praėjusią savaitę pasibaigęs „ART Film Fest“ yra didžiausias kino festivalis Slovakijoje. „Sangailės vasara“ jame buvo parodyta tris kartus ir visuose seansuose salė buvo perpildyta.

Po seansų su žiūrovais susitiko į Slovakiją nuskridusi Julija Steponaitytė, filme atlikusi Sangailės vaidmenį.

„Norinčių pamatyti filmą buvo tiek daug, kad salėje reikėjo papildomų kėdžių, o jeigu jų nebuvo, žiūrovai tiesiog sėdėjo ant laiptų. Atrodė, kad žmonės jau žinojo filmą ir laukė jo iš anksto. Buvo labai smagu tai matyti. Didžioji dalis žiūrovų buvo paaugliai – manau „Sangailės vasara“ jiems puikiai tinka. Viena mergaitė po seanso atėjo prie manęs su ašaromis akyse ir sakė, kad tai yra nuostabiausias filmas, kokį ji yra mačiusi gyvenime. Slovakijoje „Sangailę“ sutiko labai emocionaliai ir teigiamai“, – džiaugėsi aktorė.

Kadras iš filmo "Sangailės vasara"
Kadras iš filmo „Sangailės vasara”

Festivaliui pasibaigus „Sangailės vasara“ buvo įvertinta ne tik žiūrovų dėmesiu, bet ir oficialiu prizu: filmui įteiktas Trenčino miesto mero (šiame mieste vyksta festivalis) apdovanojimas. Pernai šį apdovanojimą gavo vienas geriausiai vertinamų praėjusių metų filmų ukrainiečių „Gentis“.

Pristatymas Paryžiuje buvo ypač svarbus

Savaitgalį filmas pristatytas ir Paryžiuje. Premjera šiame mieste buvo neeilinė, nes čia gyvena filmo režisierė Alantė Kavaitė. Mokyklą baigusi Lietuvoje ji persikraustė į Prancūziją ir ten pasiliko. Lietuvoje nufilmuota „Sangailės vasara“ – režisierės duoklė savo pačios paauglystei, praleistai Lietuvoje. Prancūzijoje taip pat gyvena filmo operatorius Dominique’as Colinas.

Paryžiuje filmas įtrauktas į festivalio „Le Forum des images“ programą „La Jeune Fille“ – „Jauna mergina“. Filmo pristatyme dalyvavo ne tik A. Kavaitė su D. Colinu, bet ir specialiai šia proga atskridusios pagrindinės aktorės J. Steponaitytė ir Aistė Diržiūtė.

Apie dviejų paauglių Sangailės ir Austės savęs paieškas pasakojanti šviesi, intymi ir meniška „Sangailės vasara“ jau anksčiau apdovanota prestižiniame JAV „Sundance“ kino festivalyje – Alantė Kavaitė ten gavo prizą už geriausią užsienio vaidybinio filmo režisūrą. „Sangailės vasarą“ pripažino ir lietuvių kino akademijos nariai: ji gavo „Sidabrinę gervę“ kaip geriausias praėjusių metų lietuviškas vaidybinis filmas.

Į Lietuvos kino teatrus „Sangailės vasara“ atkeliaus jau šių metų rugpjūčio 21-ąją.

„Sangailės vasaros“ lietuviškas treileris:

Vaidybinį filmą „Sangailės vasara“ prodiusavo kompanija „Fralita Films“ kartu su prancūzų kompanija „Les Films d’Antoine“, taip pat prisidėjo olandų prodiuserių kompanija „Viking Films“. Filmo gamybą Lietuvoje parėmė Lietuvos kino centras.