TAPYTOJO VYTENIO LINGIO 40 KŪRYBOS METŲ RETROSPEKTYVA

Šių metų balandžio 1 dieną, penktadienį, 17.00 valandą Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Paveikslų galerijoje, (adresas K. Donelaičio g. 16, Kaunas) įvyks vilniečio tapytojo Vytenio Lingio didžiausios iki šiol Lietuvoje rengtos personalinės parodos „Šešėlio šviesa“ atidarymas.

Joje atsiskleis 40 metų nuolat kintantis autoriaus kūrybinis kelias. Nors daugiausiai dėmesio skiriama tapybai, šalia bus eksponuojami ir piešiniai, scenografijų bei instaliacijų dokumentacija, filmas pagal Romo Lileikio ir Kipro Mašanausko „Rekviem“.

TAPYTOJO VYTENIO LINGIO 40 KŪRYBOS METŲ RETROSPEKTYVA
TAPYTOJO VYTENIO LINGIO 40 KŪRYBOS METŲ RETROSPEKTYVA

Scenografo patirties turintis menininkas nusiteikęs pastebimai pakeisti ir žiūrovams įprastą Kauno paveikslų galerijos ekspozicinės salės vaizdą. Tam bus pasitelkta per 50 papildomų šviestuvų, neįprasti kūrinių eksponavimo būdai, specialiai šiai parodai ant sienos bus kuriamas laikinas piešinys. Taigi, parodos metu bus galima ne tik išsamiai susipažinti su V. Lingio kūrybos visuma, bet ir pamatyti, kaip kūrybiškas požiūris gali pakeisti aplinką.

Šiandien Vytenis Lingys žinomas kaip elegantiškos linijos ir subtilios baltų tonų paletės meistras. Link abstrakcijos artėjančiose drobėse – rytietiškos estetikos, Vakarų dailės istorijos ir gamtos atspindžiai. „Kiekvienas žinome, kaip atrodo pragaras. Bet kaip atrodo rojus – sunku pasakyti,“ – sako menininkas, savo kūryboje nuolat ėjęs šviesos, besiskleidžiančios baltų tonų ir grynų spalvų skambesyje, link.

Parodoje bus galima pamatyti ir intriguojančių, ilgą laiką niekur neeksponuotų sovietinio laikotarpio, 1976–1991 m., Vytenio Lingio paveikslų. Tuo metu menininkas nepritapo nei prie socrealizmo reikalavimų, nei prie arsininkams būdingos vadinamosios „lietuviškosios koloristinio ekspresionizmo“ tradicijos. 8–9-ojo dešimtmečio paveikslai – siurrealistinės scenos, kuriose kažkur keliauja kupranugariai, vyksta papūgų medžioklė ir vaikštinėja baltas asiliukas su raudonu pavadėliu.

Lietuvai atgavus nepriklausomybę, atsivėrus galimybėms keliauti ir pažinti svetimas kultūras, V. Lingio kūryba pradėjo keistis, ženklai ir metaforos įgijo brandumo, tapymo maniera – lengvumo, vis drąsiau formavosi savitas koloritas.

Vytenis Lingys gimė 1956 m. Vilniuje. Studijavo Vilniaus dailės institute (dab. VDA) tapybą (dėstytojai Jonas Švažas, Antanas Gudaitis). Šalia tapybos ir piešinių kūrė scenografijas kino filmams, dekoracijas ir kostiumus Šiaulių, Kauno, Vilniaus Jaunimo bei Sankt Peterburgo teatrams. Yra surengęs 37 personalines parodas Lietuvoje ir užsienyje, dalyvauja grupinėse parodose.

Paroda veiks: nuo 2016 04 01 iki 2016 05 01

Papildomą informaciją teikia Vytenis Lingys tel. 8 688 32 427

Maloniai kviečiame apsilankyti.