TVF Lietuvą priskyrė išsivysčiusios ekonomikos šalių grupei

Naujausioje Pasaulio ekonomikos apžvalgoje TVF (Tarptautinis valiutos fondas) 1-ą kartą Lietuvą priskyrė prie išsivysčiusios ekonomikos šalių grupės. Iki šiol TVF mūsų šalį laikydavo kaip besiformuojančios rinkos ekonomiką.

„Vienos iš įtakingiausių pasaulio finansų organizacijų pripažinimas yra ne tik šalies pažangos įvertinimas, bet ir įpareigojimas tvarios ekonomikos plėtros siekti laikantis finansinės drausmės ir taip nuosekliai artinti šalies finansų sistemą bei Tarptautinis valiutos fondas TVFvisą ūkį prie pažangiausių pasaulio valstybių lygio“, – pasakojo Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

Antradienį (balandžio 14 dieną) paskelbtoje TVF Pasaulio ekonomikos apžvalgoje Lietuva drauge su kitomis euro zonos valstybėmis yra priskirta išsivysčiusios ekonomikos šalių grupei. TVF pasaulio ekonominėse apžvalgose šalys TVF narės pagal pajamas, tenkančias vienam gyventojui, eksporto diversifikaciją ir integraciją į globalią finansų sistemą grupuojamos į išsivysčiusios ekonomikos šalis, besiformuojančias rinkos ekonomikos šalis ir besivystančias šalis.

TVF prognozuoja, kad šiais metais Lietuvos realusis BVP šiemet didės 2,8 %, o 2016 metais augimas pakils iki 3,2 %; prognozuojama vidutinė metinė infliacija šiems metams – 0,3 %, tuo tarpu 2016 metams prognozuojama 2,0 % infliacija.

TVF yra 188 valstybes nares vienijanti tarptautinė finansų organizacija, kurios tikslas – skatinti tarptautinį bendradarbiavimą vykdant pinigų ir valiutų kursų politiką, stiprinti pasaulio ekonomikos augimą, didinti užimtumą ir suteikti laikiną finansinę pagalbą šalių narių mokėjimų balanso problemoms spręsti. Lietuva tapo TVF nare 1992 metais.

Lietuvos banko informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *