Pasiūlymai plaukti baidare patiks ir patyrusiems, ir pradedantiesiems

Kelionės baidarėmis yra viena populiariausių pramogų Lietuvoje, traukianti ne tik vietinius gyventojus, bet ir turistus iš užsienio šalių. Iš tiesų, pasiūlymai plaukti baidare atitinka tiek patyrusių, tiek pradedančiųjų ir niekada šios pramogos nebandžiusių keliautojų poreikius. Baidarės yra puikus pasirinkimas ir aktyviems keliautojams, ir ramaus būdo žmonėms, taip pat – jaunai draugų kompanijai ir šeimai su mažais vaikais. Baidarių universalumas ir yra esminis rodiklis, vos per kelis metus plaukimą baidarėmis pavertęs viena mėgstamiausių laisvalaikio pramogų.

Rinkitės atsakingai!

Jei nusprendėte leistis į kelionę baidarėmis, turite atsakyti į du svarbiausius klausimus: su kokia kompanija plauksite ir kokius reikalavimus šiam plaukimui kelsite? Nuo kompanijos būdo, amžiaus ir fizinio pasirengimo priklausys tolimesni baidarių nuomos žingsniai. Jei keliautojų grupę sudaro jauni, aktyvūs, energingi žmonės, kurie nebijo iššūkių, puikus sprendimas – itin sudėtingi plaukimai, kurie pareikalaus daug jėgų, ištvermės, greitos reakcijos ir sprendimų priėmimo. Jei, priešingai, jūsų kompanijoje dominuoja ramūs žmonės, jei plaukia vyresnio amžiaus žmonės ar maži vaikai, rinkitės tiesesnius upių kelius, kurie nebus itin sudėtingi, neturės staigių posūkių ar sudėtingų kliūčių. Rinkdamiesi sraunesnę ir tiesesnę upę, neturėsite intensyviai irkluoti, todėl plaukimas pareikalaus kur kas mažiau jėgų. Tiesa, visuomet galima rinktis „tarpinį“ variantą, kuris rekomenduojamas aktyviems, tačiau pradedantiesiems plaukikams – pvz., plaukimas baidarėmis Kiaunos upe, kuomet kelyje pasitaiko visko: ramaus irklavimo ir sudėtingesnių vietų, rimtų kliūčių ir poilsio minučių.

Pirmasis klausimas yra neatsiejamas nuo antrojo. Planuodami plaukimą, įvertinkite ir tai, kiek laiko norite plaukti, t. y. galvojate apie vienos dienos ar kelių dienų plaukimą, be to, šiuo atveju būtina galvoti ir apie nakvynės vietą. Kur ketinate praleisti naktį? Pasikalbėkite apie tai su baidarių nuomotojais – galbūt, jie galėtų pasiūlyti stovyklavietę, pirtį ar nakvynės namuką? Būtina galvoti ir apie plaukimo patogumą. Rinkitės tik aukštos kokybės baidares. Tai lengvos ir manevringos baidarės, kurias bus patogu valdyti. Būtinai pasidomėkite, ar baidarių nuomotojas galės pasiūlyti gelbėjimosi liemenes, o tuo atveju, jei plaukiate su mažais vaikais, – ar nuomotojas turės reikiamo dydžio drabužius? Lygiai taip pat svarbu turėti kokybiškus irklus, kadangi irklavimas su senais, sugadintais irklais reikalaus kur kas daugiau pastangų.