Vandens filtrai namui – kodėl verta juos įsirengti

Ar šiuo metu jus ėmė dominti vandens filtrai namui? Jūsų nebetenkina vartojamo vandens kokybė ir savo namuose norėtumėte įsirengti kokybišką ir dideliu našumu pasižyminčią vandens filtravimo sistemą? Jei taip, galite būti tikri, kad vandens kokybės problemą nesunkiai išspręsite – tereikia pasirinkti tinkamus vandens filtrus.

Lietuvoje į daugelį namų ūkių tiekiamas vanduo yra kietas ir geležingas, o necentralizuotai tiekiamame vandenyje kartais aptinkami ir dideli įvairių sveikatai kenksmingų medžiagų kiekiai (kartais tokių kenksmingų medžiagų būna ir centralizuotai tiekiamame vandenyje).

Laimei, šiuolaikiniai vandens filtrai namui yra tam ir sukurti, kad padėtų išspręsti įvairias su vandens kokybe susijusias problemas – nuo kieto vandens pavertimo minkštu, iki vandens nugeležinimo ir kenksmingų cheminių medžiagų pašalinimo iš jo.

Kadangi vandens kokybės problemų yra įvairių, joms spręsti yra sukurti ir naudojami skirtingi vandens filtrai, kaip antai vandens minkštinimo filtrai, vandens nugeležinimo filtrai ir kt. Todėl apie vandens filtravimo sistemų teikiamą naudą ir privalumus verta sužinoti daugiau.

Saugus geriamasis vanduo

Pats svarbiausias vandens filtrų naudojimo privalumas yra tas, kad jie užtikrina saugaus ir sveiko geriamojo vandens vartojimą. Kaip jau minėta, net ir centralizuotai tiekiamame vandenyje kai kuriais atvejais gali būti įvairių teršalų ir kenksmingų cheminių medžiagų. Be to, geriamajame vandenyje pakankamai dažnai aptinkami ir didesni tokių chemikalų kaip chloras ar fluoras kiekiai. Tinkamai pasirinkti vandens filtrai yra pritaikyti veiksmingam švino, chemikalų ir kitų dažnai vandenyje aptinkamų teršalų šalinimui.

Skanus vanduo

Natūralu, kad gerti saugų ir sveiką vandenį yra ypatingai svarbu, tačiau ne ką mažiau svarbu ir tai, kad geriamasis vanduo turėtų gerą skonį. Jei mūsų namus pasiekia sveikas ir švarus vanduo, kuris turi gerą skonį ir kvapą, mes noriai jį geriame kiekvieną dieną ir suvartojame kur kas didesnius jo kiekius. Mūsų organizmui vanduo būtinas – visi tai gerai žinome. Vartodami pakankamą vandens kiekį, apsisaugome nuo dehidratacijos rizikos, veiksmingiau išvalome organizmą ir jaučiamės sveikesni bei energingesni.

Jei mūsų būstus pasiekiantis vanduo turi nemalonų skonį ir (arba) kvapą, mes savaime suvartojame jo mažiau. Nepakankamo vandens kiekio vartojimas gali būti organizmo dehidratacijos, lėtinių galvos skausmų, inkstų problemų ir kitų sveikatos sutrikimų priežastimi. Tinkamai pasirinkti vandens filtrai gali būti labai veiksminga priemone, jei norite vartoti skanų ir sveiką vandenį.

Sveika oda ir plaukai

Jei jūsų naudojamas vanduo yra kietas, tikriausiai jau spėjote pastebėti, kad jūsų oda ir plaukai ilgainiui vis labiau išsausėja. Ir tai yra vienas iš labai dažnų neigiamų kieto vandens poveikių, kuris yra neišvengiamas nuolat prausiantis kietu vandeniu. Kietame vandenyje esantys mineralai kaupiasi ant mūsų odos ir plaukų. Dėl šios priežasties gali kilti odos alerginės reakcijos – ypač tiems žmonėms, kurie yra labai alergiški.

Nereikėtų pamiršti, kad nefiltruotame vandenyje esantys chemikalai gali pabloginti įvairias rimtas odos ligas, tokias kaip egzema ar psoriazė. Įsirengę namuose vandens filtrus, galėsite jaustis užtikrinti, kad naudojate geros kokybės ir minkštą vandenį. Filtruotas vanduo mažina odos paraudimų, sudirgimų, alergijų paūmėjimo riziką ir nedaro jokio neigiamo poveikio jūsų odai ir plaukams.

Mažesnės išlaidos ir mažiau problemų

Kietas vanduo neigiamai veikia ir įvairius prietaisus, kuriuos naudojame buityje (elektrinius virdulius, skalbykles, indaploves ir kt.). Nustatyta, kad naudojant kietą vandenį ilgainiui sutrinka šių prietaisų veikimas, jie greičiau genda, o dėl to didėja ir vandens bei elektros energijos sąnaudos. Be to, po tokio paties veikimo laiko kietą ir minkštą vandenį naudoję buitinės technikos prietaisai pasižymi skirtingu našumu. Minkštą vandenį naudojanti buitinė technika išlaiko tokį patį našumą, kai tuo tarpu kietą vandenį naudojančių buitinės technikos prietaisų našumas gerokai sumažėja.

Dažnesni buitinės technikos gedimai, didesnės energijos ir vandens sąnaudos neišvengiamai kelia gerokai daugiau rūpesčių ir didina patiriamas išlaidas. Dėl kieto vandens dažniau užsikemša ir santechnikos vamzdžiai, padidėja nuotėkio rizika ir kt. Šių problemų ir papildomų išlaidų galite išvengti įsirengdami vandens minkštinimo filtrą.

Vandens filtravimo sistemos gali padėti jums ir jūsų šeimos nariams gyventi kur kas saugesnį ir sveikesnį gyvenimą – juk kiekvienas iš mūsų dieną pradedame nuo stiklinės vandens ir malonaus dušo!