Stogo šiltinimo priemonės – ką geriausia pasirinkti

Statybos ir viskas kas su jomis susiję yra didelis galvos skausmas ne vienam. Visgi anksčiau ar vėliau kiekvienam tenka susidurti su statybomis, renovacija, remontu. Tai yra sudėtingas procesas, kuris reikalauja specialių žinių, priemonių, laiko. Neatsiejama kiekvieno pastato ar gyvenamo namo dalis yra stogas. Stogas, tai tokia namo dalis, kuri patiria didžiausią temperatūrų kaitos įtaką. Vasara plieskia kaitri saulė, žiemą spaudžia šaltis, rudenį lyja gausūs lietūs ir t.t. Dėl šių priežasčių stogas turi tinkamai izoliuoti šilumą ypač šaltuoju metų laiku. Visi puikiai žino, jog šiltas oras kyla į viršų, todėl didelė šilto oro dalis „dingsta“ per nesandarų stogą ir jo vietas. Būtent čia pasireiškia stogo šiltinimo būtinumas. Bene geriausia medžiaga, skirta stogo šiltinimui – Rockwool mineralinė akmens vata.

Dažniausiai yra šiltinami keičiami seni stogai ar naujai statomų namų stogai. Šiais laikais šiltinimo priemonių pasirinkimas yra ne nemažas. Viskas priklauso nuo stogo tipo, finansų ir kitų aplinkybių. Tinkamos medžiagos puikiai izoliuoja drėgmę ir šilumą, yra atsparios temperatūrų svyravimams bei ekologiškos. Apšiltinus stogą pagal visus reikalavimus, nelieka tarpų ar ertmių stogo dangoje bei kitų nesandarių vietų, pro kurias iš pastatų šiluma išeina į lauką. Taip pat, tinkamos stogo šiltinimo priemonės, padeda izoliuoti garsą. Dėl to puikiai apsisaugoma nuo aplinkos triukšmo. Dažnai visuomenėje yra nusistovėjusi nuomonė, jog geriau pataupyti ir išleisti tuos pinigus kitiems tikslams ar pramogoms. Visgi, tai yra klaidinga, ypač kalbant apie stogo dangą ir jo šiltinimą. Tai vienas pagrindinių pastato komponentų, kuris užtikrina saugumą, šilumą ir kitus svarbius namo kriterijus. Niekuomet nereikia taupyti savo gerovės sąskaita. Ne veltui patarlė sako, jog gailinčiam pinigų, tenka mokėti du kartus. Visgi statomas namas, o ne kortų namelis. Kiekvienas namuose nori jaustis gerai ir žinoti jog tai jo tvirtovė. Pasirinkus tinkamą stogo dangą ir tinkamas stogo šiltinimo priemones, bus padarytas „didelis“ ir svarbus darbas.

Statybose, o tiksliau jas baigus ir turint pastatą, labai svarbus šilumos laidumo vertinimas. Šilumos laidumas, tai medžiagos savybė praleisti šilumą, kitaip tariant, tai termoizoliacinė medžiagos savybė, kurią apibūdina šilumos laidumo koeficientas. Kuo mažesnis koeficientas, tuo yra geresnės izoliacinės medžiagos savybės. Tas pats ir su pastatais. Vertinant pastato šilumos laidumą, matoma, kurios namo vietos yra itin pralaidžios šilumai, kurios ne. Tokiu atveju viską galima puikiai matyti ir įvertinti.