Šeštadienis , rugsėjo 21 2019
Pagrindinis / Gyvenimas / Veltinių lėlių paroda „Provansas“ Kauno r. Babtų kraštotyros muziejuje

Veltinių lėlių paroda „Provansas“ Kauno r. Babtų kraštotyros muziejuje

Archeologų manymu, pirmasis seniausias žinomas žaislas yra lėlė. Lėlės nuo seniausių laikų gaminamos iš įvairių medžiagų – akmens, molio, medienos, kaulo, audeklo ir popieriaus, porceliano, kaučiuko, plastiko ir taip toliau. Senovėje lėlės buvo naudojamos vaizduoti dievybėms ir atlikti religines ceremonijas bei ritualus. Visose pasaulio kultūrose kurtos kaip meno kūriniai, vaizduojantys žmones, gyvūnus ir įsivaizduojamas būtybes… Ir mūsų vaikystė kvepia lėlėmis.

Kauno r. Babtų kraštotyros muziejus pavasarį pasitiko veltinių lėlių apsuptyje. Šių metų kovo mėn. 2 d. muziejuje įvyko Zofijos Veikšienės veltinių lėlių parodos „Provansas“ atidarymas. Buvo pristatytos 47 lėlės ir jų kompozicijos.

Šių lėlių kūrėja Zofija Veikšienė – buvusi talentinga pedagogė, daugeli metų ji ugdė aukšto meistriškumo kirpimo meistrus. Be pedagoginės veiklos Z. Veikšienė buvo ir menininkė. Jos kūrybinis braižas yra netipinis. Tai – jos požiūrio, minčių, jos noro viską pasakyti per savo matymo prizmę išraiška. Likusi be darbinės veiklos Z. Veikšienė atrado sritį, kurioje realizuoja save – tai lėlių kūrymas iš vilnos, medžiagos, nerinukų ir siūlų. Jai tai tapo daugiau nei pomėgiu, savotiška meditacija, kuri išlaisvina kūrybines galias, kurios neapleidžia ir neišsisemia iki šiol.

Kauno r. Babtų kraštotyros muziejų šios veltinės lėlės puoš ir lankytojus džiugins iki šių metų balandžio mėn. 12 d.

Kauno rajono muziejaus padalinio Babtų kraštotyros muziejaus rinkinių saugotoja

Edita Gervinė

Taip pat skaitykite

Kaip gauti paskolą: daugybė naudingų ir praktiškų patarimų

Daugybei žmonių kartas nuo karto iškyla vienokių ar kitokių finansinių klausimų, kuriuos jiems tenka išspręsti. ...