Velykų papročiai – Lietuvos liaudies buities muziejuje

Velykos yra lietuvių mėgiama ir visų laukiama šventė. Kaip Kalėdos be papuoštos eglutės, taip ir Velykos neįsivaizduojamos be margučių. Jau gavėnios metu žmonės pradėdavo nekantriai laukti ir skaičiuoti, kiek liko dienų iki Velykų. Velykų šventės iškilmės, galima sakyti, prasideda Verbų sekmadienį. Tą rytą kiekvienas stengdavosi kuo anksčiau atsikelti ir savo artimąjį išplakti verba. Tokiu būdu plakantysis prašydavo duoti kiaušinį, o kitas – prižadėdavo.

Nuo seniausių laikų per Velykas yra tradicija marginti kiaušinius. Visos šeimininkės stengdavosi Velykoms kuo daugiau išvirti kiaušinių. Manyta, kad užaugs našesnės bulvės ir rudenį daugiau jų prikas. Žmonės tikėdavo, kad kiaušinyje slėpėsi žmogaus protui nesuvokiama gyvybė ir jėga. Dėl to per Velykas kiekvienas privalgydavo daug kiaušinių – stengdavosi savo kūną ir sielą susitiprinti. Antrą Velykų dieną visi į svečius važiuodavo, kad ne tik linai gerai augtų, bet ir metai būtų geri.

velykos

Kad metai būtų puikūs, per ilgai lovose nesivartykite ir Balandžio 6-ąją dieną (antroji šv. Velykų diena) išsiruoškite drauge su savo vaikučiais ir margučiais pas mus į svečius – į Lietuvos liaudies buities muziejų! Čia jus linksmins ansambliai ir kapelos, lauks lalautojų linkėjimai, Velykės dovanėlės, įvairūs žaidimai su margučiais, tokie kaip: Margučių-milžinų ridenimas, Velykaičių nešimas per rąstą, „Velykinis krepšinis“ ir kiti įdomūs bei netikėti žaidimai. Vaikučių laukia ir ypatingai smagios pramogos, tai – piešinių konkursas „Piešiu velykaitį“ bei velykinių aitvarų skraidinimas! Be visų šių pramogų, savo jėgas galėsite išbandyti Etnografinių regionų metų velykinėje viktorinoje, ar marginti kiaušinius vašku, juos skutinėti! Velykų antrąją dieną pas mus verta apsilankyti ne tik tiems, kurie žavisi tradicijomis ir nori sužinoti apie jas daugiau, ir tiems, kurie nori pasidžiaugti pavasariniu oru! Tik nepamirškite svarbiausio – geros nuotaikos ir margučių!

Išsamesnė informacija: www.llbm.lt
Išankstiniai bilietai: www.bilietupasaulis.lt
©Lietuvos liaudies buities muziejus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *