„Kino pavasarį“ Kaune atidarė 26-ąjį gimtadienį švenčiantis Xavieras Dolanas su drama „Mamytė“

Po iškilmingo „Kino pavasario“ atidarymo Vilniuje, Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, didžiausias Lietuvoje kino festivalis atkeliavo ir į Kauną. Net dvi savaites, iki balandžio 2 dienos, čia truksianti kino šventė pradėta su kanadiečių režisieriaus Xaviero Dolano kino juosta „Mamytė“. Būtent šiandien šiam kino kūrėjui sukako 26 metai ir tai jau 5-asis jo filmas.

Į atidarymą „Forum Cinemas Kaunas“ susirinkusius Kauno žiūrovus ir svečius pasveikino festivalio direktorė Vida Ramaškienė bei Kauno vicemeras Stanislovas Buškevičius, smagią nuotaiką kūrė akordeonų ansamblis „Subtilu-Z“. Po minėtos Xaviero Dolano dramos seanso renginys persikėlė į restoraną „Režisierius“.

„Turint idėją, tereikia bendraminčių. Labai džiaugiuosi, kad tiek daug jų turime Kaune. Noriu padėkoti Kauno Savivaldybei, „Kauno kino studijai“ ir jos direktoriui Aurelijui Silkiniui bei festivalio atstovui Kaune – Žilvinui Širkai, kurie padarė šią idėją įgyvendinamą“, – susirinkusiesiems į atidarymą Kaune kalbėjo „Kino pavasario direktorė Vida Ramaškienė.

kino pavasaris Kaune

„Kino pavasaris“ pakvies visus Kauno gyventojus į maždaug 80 kino seansų. Festivalio organizatoriai į Laikinąją sostinę taip pat žada atvežti užsienio kino kūrėjų, kurie dalyvaus peržiūrose, pristatys filmus bei ves diskusijas. Kovo 31-ąją Kaune svečiuosis didžiulis būrys kino industrijos profesionalų iš viso pasaulio. „Kauno kino studija“ jiems organizuos specialų galimybių turą, kurio metu Kaunas bus pristatytas kaip potencialus miestas investicijoms kino pramonės srityje ir išskirtinė erdvė filmavimo darbams. Savotiška festivalio ambasada taps Vilniaus gatvė, kur vyks susitikimai su kino kūrėjais, specialūs kino renginiai bei vakarėliai.

Tai pirmas kartas, kuomet „Kino pavasaris“ tuo pačiu metu vyksta Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. O kitą penktadienį, kovo 27 dieną, festivalis prasidės Šiauliuose ir Panevėžyje. Kiekviename iš šių miestų per tris dienas bus parodyta po 10 rinktinių juostų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *