Bružo ir K. Glušajevo improvizuotas „Kino pavasario“ komedijų programos atidarymas

Patį pirmąjį „Kino pavasario“ savaitgalį buvo pristatyta „Viasat“ komedijų programa. Šiemet ją atidarė bosnės režisierės Jasmilos Žbanič kino juosta „Meilės sala“ („Love Island“). Seanse dalyvavo ir pati režisierė.

„Meilės sala“ pasakoja apie Sarajevo rokerį ir jo žmoną, išvykusius nerūpestingai praleisti laiko į Adrijos kurortą. Tačiau idiliškomis turėjusios tapti atostogos tampa linksmu santuokos išbandymu, kuriame vietos atsiras ir legendinės roko grupės „Scorpions“ gerbėjams, ir žymiojo italų aktoriaus Franco Neri suvaidintam donžuanui, ir laisvai meilei.

„Tai yra pirmoji mano režisuota komedija. Visada mėgau žiūrėti šio žanro filmus, dėl to džiaugiuosi pati tokį sukūrusi. Tikiuosi, žiūrovams patiks“, – prieš filmo seansą pasakojo J. Žbanič.

Atidarymo vakarą vedė „Kito kampo“ improvizacijų meistrai Audrius Bružas ir Kirilas Glušajevas, kurie buvo paruošę specialią programą kino tema. Viena iš programos dalių – žiūrovai iš publikos sakė bet kokius žodžius, o jie čia pat kūrė filmo siužetą susirinkusių svečių akivaizdoje.

„Viasat“ komedijų programa

Komedijos skatina pažinti kultūras

„Šiemet Lietuva mini 25-ąjį laisvės gimtadienį, o „Kino pavasaris“ jau 20-ąjį jubiliejų. Festivalis labai prisidėjo prie vidinio mūsų visų laisvėjimo, o juokas yra viena aukščiausių laisvės išraiškų. „Viasat“ labai didžiuojasi, kad padėdama „Kino pavasariui“ atvežti į Lietuvą komedijas iš viso pasaulio, prisidėjo prie tolerancijos skatinimo, kultūrų pažinimo ir, žinoma, mokėjimo juoktis iš visos širdies“, – atidarymo metu kalbėjo „Viasat“ viešųjų ryšių vadovas Gediminas Galkauskas.

„Viasat“ yra partneriai, kurie leidžia mums įgyvendinti svajones ir atvežti tokius stiprius filmus. Šiemet komedijų bus dešimt ir pažiūrėti verta jas visas. Matyti laimingus žmones išeinant iš kino salės yra be galo gera“, – programos atidaryme pasakojo „Kino pavasario“ vykdantysis direktorius Algirdas Ramaška.

Festivalio žiūrovų laukia komedijos iš viso pasaulio

Iš viso į „Viasat“ komedijų programą įtraukta dešimt filmų. Jų geografija išties įspūdinga – žiūrovai galės susipažinti su humoru iš tokių skirtingų šalių kaip Peru, Naujoji Zelandija ar Islandija.

Kino programą puošia tokių serialų kaip „Fargo“, „Reklamos vilkai“, „Daktaras Hausas“ bei kitų serialų serijas režisavusio amerikiečio Matto Shakmano naujausias darbas „Dievo užmiršta skylė“ („Cut Bank“), tarp kurio aktorių yra ir legendinis Johnas Malkovichius. Bilietus jau dabar sunku gauti į „Oskarui“ nominuotą argentinietišką filmą „Šiuolaikiniai žvėrys“ („Wild Tales“), tarp kurios prodiuserių ir kino guru Pedro Almodovaras.

Netikėtai į šią programą pateko ir 2 filmai apie senukus iš skirtingų pasaulio kraštų: su Islandija supažindins „Senukai ir geizeriai“ („Land Ho!“), o su Peru – „Šaunūs senukai“ („Good Old Boys“). Intriguoja ir puikių tarptautinių atsiliepimų sulaukusi Naujosios Zelandijos kino juosta apie vampyrus – „Ką mes veikiame šešėliuose“ („What We Do in the Shadows“).

„Kino pavasario“ komedijos nevengia ir netikėtų temų – tokių, apie kurias įprastai nejuokaujama. Kunigai ir duobkasiai dainuos brazilų miuzikle apie kapines „Nekropolio simfonija“ („Necropolis Symphony“), akademikai gamins narkotikus itališkoje juostoje „Kai norėsiu – mesiu“ („I Can Quit Whenever I Want“), apie seksą nevulgariai juokaus australų „Mažoji mirtis“ („The Little Death“). Programoje atsiras vietos ir klasikinei meilės istorijai – filme prancūziškoji „Džema Boveri“ („Gemma Bovery“).

Ketvirtadienį prasidėjęs „Kino pavasaris“ tęsis 2 savaites iki balandžio 2 dienos. Festivalio filmai rodomi penkiuose didžiuosiuose šalies miestuose: Vilniuje, Klaipėdoje, Kaune, (visas dvi savaites) bei Šiauliuose ir Panevėžyje (kovo 27–29 dienomis).

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *