VIRTUALIOS REALYBĖS KŪRĖJAI KVIEČIA PASIVAIKŠČIOTI PO M. K. ČIURLIONIO PAVEIKSLUS

Šių metų birželio 16 dieną, ketvirtadienį, 17.00 valandą Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, (V. Putvinskio g. 55, Kaunas) bus pristatyta unikali iniciatyva – galimybė po M. K. Čiurlionio paveikslus pasivaikščioti virtualioje realybėje.

Čiurlionis VR

„Mintis suteikti meno mylėtojams galimybę pabūti dar nematytoje ir realybėje neegzistavusioje M. K. Čiurlionio paveikslų pusėje mums pasirodė labai įdomi, todėl tokiai privačiai virtualios realybės programuotojų komandos „Aresi Labs” iniciatyvai pritarėme iš karto”, – pasakoja  Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus direktoriaus pavaduotoja Eglė Komkaitė-Baltušnikienė.

Anot „Aresi Labs” vadovo Audriaus Zujaus, tai tikrai unikalus projektas, kuriuo meno ribos ir muziejaus lankytojų, meno mylėtojų vaizduotė gali būti praplečiama pasitelkiant pasaulyje pačias naujausias technologijas, suteikiančias neeilinę patirtį vienai minutei apsistoti viename iš žinomų M. K. Čiurlionio paveikslų.

Netikėtai virtualios realybės ekskursijai „Aresi Labs” suburti menininkai pasirinko tris M. K. Čiurlionio paveikslus: „Pilies pasaka”, „Praeitis” bei  „Kapinės”. Nukeliavę į šių paveikslų pasaulį lankytojai galės ne tik apskristi aplink kalną, kurį matome M. K. Čiurlionio „Pilies pasakoje”, bet ir pamatyti, kaip atrodo kita jo pusė ar viršuje esantis miestelis, „Kapinių” interpretacija pakvies pabūti užburiančioje ramybės aplinkoje.

Visi renginyje dalyvausiantys bus pakviesti tapti pirmaisiais, išbandysiančiais  „Čiurlionis VR” aplikaciją, o taip pat galės susipažinti su jos kūrėjais Tomu Burbo, Šarūnu Atočkaičiu bei Evaldu Aiduku ir pasidomėti, kaip vyko vidinio paveikslų pasaulio kūrimas ir apgyvendinimas virtualioje realybėje.