EUGENIJAUS VARKULEVIČIAUS KŪRYBOS PARODOS

Šių metų birželio 15 dieną, trečiadienį, 18.00 valandą  Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Paveikslų galerijoje,(adresas K. Donelaičio g. 16, Kaunas) įvyks tapytojo, filmų bei muzikos kūrėjo Eugenijaus Varkulevičiaus tapybos ir videodarbų parodos atidarymas.

Paroda skirta pristatyti ankstyvesnio laikotarpio videodarbus ir dabartines drobes vienoje ekspozicijoje. Abiejuose laikotarpiuose atsispindi dėmesys žmogaus santykiui su gamta, jį supančia aplinka.

E. Varkulevičius. Be pavadinimo. 2016. Drb., akril., 130x150
E. Varkulevičius. Be pavadinimo. 2016. Drb., akril., 130×150

„Pastebiu, kad kartojasi vis ta pati melodija, neįsprausta į vieną temą ir logiškai artikuliuotus aprašymus, ieškau įvairovės, ir tai veda į kūrybinius ieškojimus. Man svarbu ne tiek prisiminimai ar praeitis, o dabarties laiko pojūtis, supanti aplinka. Šiuo laikotarpiu atradau save abstrakcijoje“, – teigia parodos autorius.

Nieko nėra abstraktesnio ir siurrealistiškesnio nei reali gamta. E. Varkulevičių inspiruoja konkreti vieta, kurią jis paskui transformuoja iki abstrakcijos. Tiek tapyboje, tiek videodarbuose menininkui svarbi intuicija, bet kartu – ir situacijos suvaldymas, įtampos ar meditatyvaus susitelkimo sukūrimas reikiamoje vietoje. Abstraktūs peizažai tapyboje ir užfiksuoti videokadre atspindi jo apmąstymus, inspiruotus laiko, vandens tėkmės ir gamtos stebėjimo. Pasak E. Varkulevičiaus, šioje parodoje lankytojai galės pajusti kasdienybės poeziją ir pasinerti į ramią meditaciją.

Parodos metu bus demonstruojami E. Varkulevičiaus filmai: The Cinema without camera trukmė:31min, 1995-2002m NYC AFA,  FLUXUS 30 YEAR trukmė:1val.32min, NYC AFA, Legends of the Chelsea Hotel trukmė:56min, 2000 NYC AFA, Konzert COYOTE III J.Beuys, Nam June Paik trukmė:52min, 1997m NYC AFA.

 Antrajame galerijos aukšte pristatomoje parodoje iš ciklo „Lūžio kartos vardai“ bus galima susipažinti su ankstyvesne Eugenijaus Varkulevičiaus kūryba.

Pirmuoju reikšmingu Eugenijaus Varkulevičiaus (g. 1956 m.) prisistatymu visuomenei tapo 1985 m. Vilniuje atidaryta šešių Kauno dailininkų – Audronės Petrašiūnaitės, Algimantos Stankutės, Eugenijaus Varkulevičiaus, Prano Griušio, Eglės Velaniškytės ir Alekso Andriuškevičiaus paroda. Tuometiniai jaunieji dailininkai išsiskyrė kūrinių intymumu. Šalia vyresnės kartos vaizduotų globalių, bendruomeninių temų jaunieji atrodė tikri išsišokėliai.

Tačiau E. Varkulevičius turėjo ir dar vieną skiriamąjį bruožą – jis tapė religinius motyvus. Dėl jo pasirinktos oficialiai nepriimtinos krikščioniškosios tematikos rečiau dalyvavo parodose, o viena jų pirmųjų – 1985 m. vykusi Menininkų namuose – veikė tik vieną dieną.

1990 m. E. Varkulevičius išvyko į Vokietiją, o tada į JAV. Po 11 Niujorke praleistų metų E. Varkulevičiaus kūrybos stilius kardinaliai pasikeitė.

Parodos veiks: 2016 06 15–2016 08 28

Papildomą informaciją teikia: Kristina Civinskienė tel. +370 686 19 606

Maloniai kviečiame apsilankyti.