Saulės energija virsta elektra per saulės baterijas ir inverterį

saulės energija

 

Saulės energija yra pats galingiausias atsinaujinančios energijos šaltinis pasaulyje. Jos teorinis metinis potencialas sudaro 900 000 000 TWh ir yra 60 kartų didesnis už vėjo metinį potencialą. Iš saulės pagamintos elektros energijos galėtų būti labai daug. Saulės energija nebuvo tinkamai išnaudota, nes ilgai teko kurti efektyvią įrangą, galinčią ją paversti elektra.

Saulės baterijos efektyviausiai naudojamos elektros namams gamybai

Šiandieną mes jau turime aukštos kokybės saulės elektrines, kuriose įmontuotos saulės baterijos  (moduliai) šilumą ir šviesą paverčia elektra. Šiandien jau turime Lietuvoje pagamintų saulės modulių. Vieni iš jų – „Soli Tek Standart“ monokristaliniai moduliai – tai kokybiškas, pažangus sprendimas saulės elektrinėms namams.

Saulės baterijos sugeria saulės šviesą ir per inverterį ji perkeičiama į 220 V elektros įtampą. Daugiausiai saulės baterijos naudojamos elektrinėse, kurios statomos ant namų stogų, žemės ar saulės parkuose. Šių jėgainių pagaminta elektra naudojasi jų savininkai namo apšildymui, šeimos elektros poreikiams patenkinti. Saulės elektrinių statyba pastaraisiais metais labai suaktyvėjo. Žmonės supranta, kad tai ilgalaikė investicija, kuri ne tik atsiperka finansiškai, bet ir leidžia gaminti švarią, aplinką tausojančią energiją.

Naujausios technologijos saulės energetikoje

Lietuviai, kartu su vokiečiais pasiekė naują rekordą, sukurdami tandeminius saulės modulius. Jų sukurtos saulės baterijos elektros energija paverčia 29,15 % krintančios šviesos. Iki šiol buvo naudojami moduliai su 20 % efektyvumu. Šis lietuvių ir vokiečių mokslininkų sukurtas metodas leis saulės baterijas gaminti pigiau. Taip yra dėl naujos technologijos – molekulės pačios persitvarko į vienos molekulės storio plėvelę, lygiai padengiančia paviršius. „Mes kuriame medžiagas, kurios sugeba suformuoti sluoksnį net ant nelygaus paviršiaus, kas yra svarbu konstruojant tandeminius saulės elementus“ – sako Kauno technologijos universiteto doktorantas Artiom Magomedov. KTU profesorius Vytautas Getautis sako, kad naujai sukurti perovskitiniai tandeminiai elementai yra saulės energijos ateitis, nes jie efektyvesni už dabar naudojamas silicio saulė baterijas. A. Magomedov nuomone, su naujomis technologijomis saulės energija, kuri per vieną valandą pasiekia žemę, patenkintų visų žemės gyventojų metų elektros poreikius. Džiaugiamės, kad šis didžiulis saulės potencialas vis labiau išnaudojamas švarios elektros energijos gamybai.